تاریخ انتشار : جمعه, 18 دی 1394 09:17. مسئولان رسانه ملی به فدراسیونی ها گفته اند اگر دو سال قبل هم پول حق پخش دادند، برای کمک بود. چند روز قبل بود که علی کفاشیان، مهدی تاج و اسلامیان سه مقام بلند پایه فدراسیون به همراه سجادی معاون وزیر ورزش راهی مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند. در این جلسه نماینده صدا و سیما هم حاضر بود و مجمع در واقع حکمیت جلسه را بر عهده داشت. از آنجا که این مجمع در سال 81 نامه ای داده بود که صدا و سیما به استناد به آن، اعلام کرد حق پخش غیر قانونی است. مسئولان فدراسیون فوتب ...

اختلاف فدراسیون فوتبال و صدا و سیما به صحن مجلس می کشد/تاج: اصلا حق پخش را قبول ندارند

تاریخ انتشار : جمعه, 18 دی 1394 09:17


اخبار,اخبارورزشی, مهدی تاج

 مسئولان رسانه ملی به فدراسیونی ها گفته اند اگر دو سال قبل هم پول حق پخش دادند، برای کمک بود.

  چند روز قبل بود که علی کفاشیان، مهدی تاج و اسلامیان سه مقام بلند پایه فدراسیون به همراه سجادی معاون وزیر ورزش راهی مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند. در این جلسه نماینده صدا و سیما هم حاضر بود و مجمع در واقع حکمیت جلسه را بر عهده داشت. از آنجا که این مجمع در سال 81 نامه ای داده بود که صدا و سیما به استناد به آن، اعلام کرد حق پخش غیر قانونی است. مسئولان فدراسیون فوتبال پس از این اتفاق به دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رفتند و خواستند تا استعلام تازه ای از مصوبه دبیرخانه این مجمع گرفته شود. پس از استعلام نهایی، اوایل هفته بود که مسئولان فدراسیون به همراه معاون وزیر راهی مجمع تشخیص شدند.

 

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ و نایب رئیس فدراسیون فوتبال در این باره به خبرورزشی می گوید: «طبق قانون، اگر مجمع تشخیص مصوبه ای بگذارد، تنها خودش می تواند آن را معلق کند یا برگرداند. نمی توان آن مصوبه را به مجلس برد ولی از آنجا که حدود 14 سال از مصوبه این مجمع می گذرد و آن زمان فوتبال حرفه ای نبوده، ما درخواست داشتیم تا با توجه به شرایط موجود، ساز و کار مناسبی در نظر گرفته شود.

 

آن زمان اصلا چیزی به اسم حق پخش وجود نداشت و همه چیز دولتی بود ولی الان ما باشگاه خصوصی هم داریم و شرایط فرق کرده است. در پایان مذاکرات قرار شد شرایط طوری ایجاد شود که مصوبه به مجلس شورای اسلامی برود و در صحن مطرح شود. در این حالت امیدواریم که حق پخش جزو قانون قرار بگیرد و بودجه ای برایش در نظر گرفته شود.» مهدی تاج در اضافه کردن توضیحاتش می گوید: «قرار شد مجمع نامه ای برای ما بنویسد و پس از آن فعالیت تازه ای را شروع می کنیم و باید در صحن علنی مجلس پیگیر کارها باشیم. تا زمانی که این اتفاق نیفتد، وضعیت تغییر نخواهد کرد.»


ولی وضعیت حق پخش سال قبل به کجا رسید؟ پولی که هنوز صدا و سیما آن را پرداخت نکرده است. تاج در این باره به خبرآنلاین توضیح می دهد: «بالاخره ما این موضوع را از مجرای حقوقی پیگیری می کنیم ولی هنوز اتفاقی نیفتاده است. به هر حال آنها هم می گویند گرفتاری های خود را دارند.» رئیس سازمان لیگ به نکته مهمی اشاره می کند و می گوید: «صدا و سیما حق پخش را اصلا قبول ندارد و می گوید قانونی نیست. آنها می گویند اگر دو سال قبل هم پول حق پخش داده ایم، در واقع کمکی از طرف ما بوده است.» تاج حرف های خود را اینطور تمام می کند: «به هر حال ما بیکار نمی نشینیم و پیگیر کارها خواهیم بود.»


 اخبار ورزشی  -  خبرانلاین  

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه