اظهارات جالی کی‌روش پیش از دیدار با نیجریه / کشی: ایران را زیاد نمی‌شناسم

اظهارات جالی کی‌روش پیش از دیدار با نیجریه / کشی: ایران را زیاد نمی‌شناسم
اخبار ورزشی - سورپرايزهاي زيادي داريم
کي‌روش: فردا براي برد بازي مي‌کنيم

کارلوس کي‌روش شاگردانش را براي کسب هر سه امتياز بازي با نيجريه به ميدان مي‌فرستد.

کارلوس کي‌روش در نشست خبري پيش از نخستين ديدار ايران در جام جهاني 2014 برابر نيجريه در پاسخ به سوالي يک خبرنگار خارجي مبني بر اينکه بازي فردا را چگونه مي‌بيند و آيا کارها طبق برنامه پيش رفته است يا خير اظهار کرد: ابتدا اجازه بدهيد از طرف تيم ملي ايران به رسانه‌هاي ملي و بين‌المللي خوش‌آمد بگويم. مايلم سلام را به زبان پرتغالي و روز به خير را به زبان فارسي بگويم.

وي ادامه داد: همان طور که مي‌دانيد سفر طولاني را براي صعود به جام جهاني داشته‌ايم. ما از کار خودمان در طي دوره آماده‌سازي بسيار راضي هستيم. اکنون تيم ملي ايران در مسابقه‌هاي جهاني است و با وجود همه مشکلات، بعد از صعود به جام جهاني مي‌دانستيم که سطح بالاتري از آمادگي را بايد داشته باشيم.

وي ادامه داد: بالاتر بردن سطح تيم ملي کار راحتي نبود. کاري که بايد انجام مي‌داديم را انجام داديم و اکنون آماده رويارويي با بهترين تيم‌هاي دنيا هستيم. مي‌توانيم به دنيا نشان دهيم که ايران شايستگي حضور در جام جهاني را دارد.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران همچنين گفت: با افتخار دراين جام بازي مي‌کنيم و لذت را تا حد ممکن به ايراني‌ها تقديم مي‌کنيم.

در ادامه يک خبرنگار خارجي ديگر از کي‌روش پرسيد که انتظارش از بازي اول چيست و چه دروازه‌باني از دروازه ايران حراست مي‌کند؟ کي‌روش پاسخ داد: بي‌ترديد اين بازي بسيار مهم است. اطلاع داريم که نيجريه تيمي پرستاره است و بازيکنان خيلي خوبي دارد که در اروپا بازي مي‌کنند. استفان کشي هم مربي خيلي خوبي است.

وي ادامه داد: از نظر تجربه حضور در جام جهاني نيجريه نسبت به ما مزيت دارد. آن‌ها اکنون حتي اين اميد را دارند که به نيمه نهايي بروند اما ما هم ستاره‌هاي خيلي خوبي داريم. اين کار را ادامه خواهيم داد. بازي براي ما خيلي سخت خواهد بود و با توجه به اين انتظارها، ما براي پيروزي بازي مي‌کنيم چون اين توقع از ما مي‌رود.

در ادامه خبرنگاري از کي‌روش درباره تجربه‌اش از حضور در جام جهاني پرسيد. او گفت: اين‌جا تيم پرتغال نيست بلکه تيم ايران است. من چند سال اين جا بوده‌ام و با احساس مبارزه مي‌کنيم. اين حس عالي است که حس وفاداري را در تيم مشاهده کنيم. من اين را چند سال در ايران ديده‌ام. براي همه تيم‌ها بازي اول پيچيده‌ترين بازي است. ما هم بايد برابر نيجريه بازي کنيم.

وي ادامه داد: ما درباره بقيه تيم‌ها اکنون صحبت نمي‌کنيم بلکه مرحله به مرحله آماده حضور در جام جهاني مي‌شويم.ما بسيار خوشحاليم که بايد مقابل بهترين تيم‌ها بازي کنيم و مي‌خواهيم از اين فرصت استفاده کنيم. ما هر دقيقه را با چالش بازي مي‌کنيم.

سوال بعدي از کي‌روش درباره بازيکنان ايراني شاغل در ليگ‌هاي اروپايي و تاثير آن‌ها در تيم ملي بود. سرمربي تيم ملي در پاسخ گفت: جام جهاني تماما به بازيکنان باکيفيت مربوط است. اين بازيکنان در نيجريه بسيار زياد هستند. بازيکناني که در تيم‌هايي مثل ليورپول بازي مي‌کنند. ستاره‌هايي که در نيجريه هستند در تيم‌هاي اروپايي بازي کرده‌اند و تعدادي از آن‌ها در تيم‌هاي انگليسي بازي کرده‌اند.

کي‌روش افزود: ما توانسته‌ايم بازيکنان بومي را کنار بازيکنان جديد قرار دهيم تا يک گام بزرگتر را برداشته باشيم اما تجربه از همه موضوعات مهم‌تر است.

در ادامه يکي از خبرنگاران ايراني از کي‌روش پرسيد که آيا ايران مي‌تواند به عنوان اولين تيم آسيايي پيروز در جام بيستم لقب بگيرد؟ کي‌روش پاسخ داد: ان‌شاءالله. به خاطر همين تلاش مي‌کنيم. اکنون نمي‌شود تحليلي درباره اين موضوع داشت. شايد بعد از جام جهاني فرصت خوبي باشد که خودمان را با تيم‌هاي آمريکايي و آفريقايي مقايسه کنيم.

در ادامه خبرنگاري از کي‌روش پرسيد که با توجه به نزديکي فرهنگ برزيل و پرتغال چقدر فکر مي‌کند که هواداران برزيلي از تيم او حمايت کنند؟ کي‌روش پاسخ داد: جدا اميدوارم که اين طور باشد. فرصت‌هاي ما براي تمرين در سائوپائولو بسيار خوب است. اميدوارم حاميان ما از ما حمايت کنند. ما دوران سختي را پشت سر گذاشته‌ايم و مشکلات بيشتري را حتي بيرون زمين تحمل کرده‌ايم اما مي‌خواهيم خودمان را اثبات کنيم. ايران ايجاست چون همه مشکلات را پشت سر گذاشته است.

سرمربي تيم ملي افزود: شما مي‌دانيد که مشکلات سياسي و اقتصادي چه موانعي را ايجاد کرده‌اند اما همه تيم در کنار مسئولان ايمان دارند که مي‌توانيم موفق شويم. مي‌توانيم اين درک را ايجاد کنيم که تيم ايران مي‌تواند بهترين عملکرد خودش را با وجود همه مشکلات ارائه دهد. مي‌خواهيم با افتخار برزيل را ترک کنيم.

در ادامه خبرنگار ديگري از کي‌روش پرسيد: نمي‌خواهم دقيق بگوييد اما آيا شما در برنامه‌هايتان غافلگيري ويژه‌اي براي کشي کنار گذاشته‌ايد. کي‌روش پاسخ داد: ما سورپرايزهاي زيادي داريم که يکي دو تا نيستند. بايد بگويم فوتبال چيزي است که بايد بازي کنيد و از آن لذت ببريد و خودتان را عرضه کنيد. اميدوارم بازيکنان من فردا خودشان باشند و خودشان را همان طور که هستند در طول بازي عرضه کنند.

وي افزود: همان طور که گفتم هيچ تيم کاملي وجود ندارد که همه بازي‌ها را ببرد. بايد آماده باشيم و بازي خوبي انجام دهيم و حداکثر کارمان را بکنيم. قطعا نيجريه نقاط ضعفي خواهد داشت. ما با هوشياري کامل بازي خواهيم کرد. اين بازي است، به همين سادگي!

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

کشی: ایران را زیاد نمی‌شناسم/ کی‌روش بازی‌خوان خوبی است

مربی تیم ملی فوتبال نیجریه گفت: ‌زیاد ایران را نمی‌شناسم اما کارلوس کی‌روش بازی خوان خوبی است.

به گزارش خبرگزاری فارس استفن کشی اظهار داشت: با تمام وجود و ابزاری که داریم، ‌باید وارد بازی با ایران شویم. آنها مربی خیلی خوبی دارند و اطمینان دارم که دارای بازیکنان خوبی نیز هستند.

وی افزود: ایران را خوب نمی‌شناسیم اما بازی با آنها باعث می‌شود که دوشنبه به شناخت از آنها برسیم. به نظرم داشتن مربی با تجربه‌، امتیازی بزرگ برای ایران محسوب می‌شود. او واقعا با تجربه است و بازی‌خوان خوبی است.

پیکارهای جام جهانی از پنجشنبه شب با دیدار برزیل و کرواسی در ورزشگاه سائوپائولو آغاز شد که به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

تیم تحت امر این مربی فردا مقابل ایران در ورزشگاه کوریتیبا قرار می‌گیرد.
اخبار ورزشی - فارس

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه