انتشار مجموعه داستان جدیدی از ناهید توسلی


ناهید توسلی نویسنده

پرشین پرشیا-ناهید توسلی گفت: یک مجموعه داستان نوشتم که آماده چاپ شده است. همچنین تجدید چاپ کتاب "دوشیزه اَگنی" همراه با نقدهای 10-12 نویسنده و منتقد بر روی آن آماده شده است. این کار برای اولین بار در ایران صورت می‌گیرد که مجموعه داستانی همزمان با نقدهای مثبت و منفی آن در یک مجلد تجدید چاپ بشود.

 

او افزود: هنوز تصمیمی برای چاپ چهار کتابی که در حال بازخوانی و ویراستاری آن‌ها هستم و نسبت به چاپ آنها مردد هستم.

 

ناهید توسلی گفت: من به نوشتن بر اساس ژانرهایی که مُد می‌شود مشتاق نیستم. به نظرم می‌رسد نویسنده باید آن گونه که حس می‌کند و به ذهن‌اش می‌آید بنویسد. فرم، در روند نوشتن، خودش شکل می‌گیرد و شکی نیست که محتوا عملا فرم را می‌سازد.

 

او اضافه کرد: من دیده‌ام بعضی نویسندگان "حتی نویسنده‌های قَدَر" اقدام به نوشتن به سبک ژانرهایی می‌کنند که، اگر نگویم مُد، اما در جهان ادبیات از سوی نویسنده‌ای باب می‌شود" رئالیسم جادویی یا رئالیسم سوسیالیستی، پست مدرن و..." و این روش تقلیدی کار را خوب از آب در نمی‌آید، به عبارتی دیگر، تقلیدکردن از سبکی که در شرایط نوشتاری محتوایی خاص به وجود آمده است، در شرایط نوشتاری محتوایی متفاوت از آن پاسخ نمی‌دهد.

 

توسلی توضیح داد: شیوه من در نگارش روایت‌گری است. برای عقب نماندن از قافله اپیدمیکی که معمولا در فرهنگ ما وجود دارد، خودم را اسیر ژانرهای کوتاه‌مدت نمی‌کنم. این شیوه در نگارش، منتقدینی را به خصوص در مورد کتاب"دوشیزه اَگنی" به شدت برآشوبانده است و به همین دلیل فکر کردم بهتر است نظر و نقد آن‌ها را در تجدید چاپ بیاورم.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که در حوزه زنان بیشتر روی چه مواردی کار می‌کنید و تاکید دارید، گفت: در این حوزه به ویژه در کتاب‌هایی که به چاپ می‌رسانم بیشتر به بررسی شرایط تاریخی که موجب کنار گذاشته شدن زن از جامعه جهانی شده است می‌پردازم و در جهت اثبات حضور ادیان برای ایجاد عدالت که بخش عمدۀ آن عدالت و برابری حقوق انسانی زن و مرد است، تلاش می‌کنم.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه