تاریخ انتشار : شنبه, 19 فروردین 1396 11:10. سام طاهری اولین راننده ایرانی است که در مسابقات اتومبیل‌رانی ناسکار شرکت خواهد کرد. به گزارش ایسنا، اولین راند از فینال مسابقات اتومبیل رانی ناسکار در والنسیای اسپانیا شروع می‌شود و یک ایرانی برای نخستین‌بار در این رویداد پشت فرمان می‌نشیند و مسابقه خواهد داد. سام طاهری راننده ایرانی است که قراراست امروز با خودروی فراری‌اش و با نام ایران در اولین راند این مسابقات شرکت کند. ناسکار انجمن کشوری مسابقات خودروهای کارکرده (National Association for Stock ...

اولین ایرانی در مسابقات اتومبیل‌رانی ناسکار!

تاریخ انتشار : شنبه, 19 فروردين 1396 11:10


 اخبارورزشی ,خبرهای ورزشی , مسابقات اتومبیل‌رانی ناسکار

سام طاهری اولین راننده ایرانی است که در مسابقات اتومبیل‌رانی ناسکار شرکت خواهد کرد.

 به گزارش ایسنا، اولین راند از فینال مسابقات اتومبیل رانی ناسکار در والنسیای اسپانیا شروع می‌شود و یک ایرانی برای نخستین‌بار در این رویداد پشت فرمان می‌نشیند و مسابقه خواهد داد.

 

سام طاهری راننده ایرانی است که قراراست امروز با خودروی فراری‌اش و با نام ایران در اولین راند این مسابقات شرکت کند.

 

ناسکار انجمن کشوری مسابقات خودروهای کارکرده (National Association for Stock Car Auto Racing) است که بزرگ‌ترین برگزارکننده مسابقات اتوموبیل‌رانی در آمریکا محسوب می‌شود و مسابقات زیادی در سراسر سال و در کشورهای مختلف دارد.

 اخبارورزشی ,خبرهای ورزشی , مسابقات اتومبیل‌رانی ناسکار

ناسکار، سنگین ترین مسابقه اتومبیلرانی در دنیا است که در ۳۱ هفته متوالی برگزار می‌شود. با توجه به اینکه تعداد دورها در هر مرحله این مسابقه به ۲۸۰ می‌رسد می‌توان تاکید کرد که ناسکار جزو رقابت‌ای بسیار دشوار اتومبیل‌رانی شناخته می‌شود.

 

یکی از موارد دیگری که مسابقات ناسکار را دشوار می‌کند سرعت بالای اتومبیل‌ها و احتمال تصادفات زیاد است. در این رقابت خودروها به سرعت ۳۰۹ کیلومتر در ساعت می‌رسند و با سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعت از پیچ مسیر عبور می‌کنند.

 

در این مسابقات تیم ها اجازه ندارند از موتورهای ساخت اختصاصی استفاده کنند و موتورهای خودروها  نباید حجم بیشتری از ۵۶۰۰ سی‌سی داشته باشند و حداکثر سقف قدرت موتور ۷۵۰ اسب بخار است. هر خودرو ناسکار در جریان یک مسابقه کامل دست کم به ۴۰ حلقه لاستیک نیاز دارد.

 

 اخبارورزشی ,خبرهای ورزشی , مسابقات اتومبیل‌رانی ناسکار

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه