بازتاب باخت ايران از بوسني

بازتاب باخت ایران از بوسنی


اخبار,اخبار ورزشی ,بازی ايران با بوسني

 

اخبار ورزشی - بازتاب باخت ایران از بوسنی

تیم ملی فوتبال ایران مقابل بوسنی و هرزگوین آنقدر دور از ذهن ظاهر شد که رسانه‌های بین‌المللی به نکات منفی این تیم اشاره کردند و برد حریف را تاریخی خواندند.

باخت 3 بر یک روز گذشته ایران مقابل بوسنی و هرزگوین علاوه بر مردم کشورمان باعث تعجب رسانه‌‌های خارجی شده است.

به نقل از فارس، یکی از نشریاتی که به تحلیل بازی ایران مقابل بوسنی پرداخت، روزنامه فور‌آلبرگر ناخ ریشتن اتریش است.

* وداع توام با طعم برد بوسنی
این روزنامه نوشت: بوسنی وداع توام با پیروزی داشت. تیم تحت امر «سافت سوسیچ» که می‌خواست آخرین بازی خود را در جام جهانی انجام دهد، 3 بر یک ایران را شکست داد. با این نتیجه آبی‌پوشان به بردی تاریخی در پایان مدت اولین حضور خود در یک دوره جام جهانی دست یافتند و البته وداعی شیرین با جام جهانی داشتند.

*تعریف از ژکو
نشریه اتریشی ادامه داد: بعد از شکست مقابل آرژانتین و همچنین نیجریه، امیدهای بوسنیایی‌ها برای دست یابی به 3 امتیاز مقابل ایران تحقق یافت. این تیم به بردی تاریخی اما دیرهنگام رسید. ادین ژکو که زننده گل نخست تیم کشورش بود، ‌بدون گل زده برزیل 2014 را ترک نکرد. او هم گل زد و هم نشانی از یک بازیکن درجه یک داشت.

وی وقتی گل نخست تیمش را دقیقه 23 به ثمر رساند، در عمل راه گلزنی‌های بعدی را برای میرآلم پجانیچ (59) و آویدا ورساویچ (83 ) هموار کرد.

*بوسنی به مرور اوج گرفت
نشریه اتریشی در ادامه گزارش نوشت مردان سوسیچ هر چه بیشتر در جام جهانی بازی کردند، بیشتر صاحب تجربه شدند و از نظر نتیجه و کیفیت کار بهتر عمل کردند. آنها در واقع بهترین بازی خود در جام جهانی را مقابل ایران به نمایش گذاشتند.

نشریه اتریشی افزود: با وجودی که بازیکنان سوسیچ می‌دانستند هیچ شانسی برای صعود به دور بعد ندارند اما دست از تلاش برنداشتند.

*نمایش خوب بوسنی جلوی ایران را گرفت
روزنامه قدیمی اتریشی ها در بخشی از این گزارش نیز عنوان کرد قبل از رویارویی با ایران، با توجه به آخرین فرصتش‌ برای رسیدن به دور یک هشتم نهایی انتظار می‌رفت برای کسب پیروزی، کوشش کند اما در عمل اینگونه نشد.

فورآل‌برگر ناخ ریشتن ادامه داد: نمایش بوسنی آنقدر خوب بود که جلوی پیش‌روی و صعود ایرانی‌های بی‌خطر را گرفت.

*یک نکته منفی در مورد ایران
نشریه اتریشی همچنین در مورد ایران عنوان کرد: ایران نام خود را در کتاب رکوردهای جام جهانی جاودانه کرد. زیرا این تیم در 4 دوره حضورش همواره در همان مرحله گروهی حذف شده است

این نشریه همچنین از زوایه دیگری تیم ملی ایران را مورد ارزیابی قرارداد و نوشت:‌ ایران تنها گل خود را در 3 مسابقه‌اش در جام جهانی 2014 توسط رضا قوچان نژاد در دقیقه 82 به ثمررساند. با این گل یک نکته دیگر در کتاب رکوردهای جام های جهانی ثبت شد. این که ایران در مدت 270 دقیقه حضورش در جام جهانی 2014 فقط یک گل زد.

رقابت‌های جام جهانی 2014 برزیل از پنج‌شنبه 23 خرداد شروع شد و تا تاریخ 22 تیر ادامه خواهد یافت.
اخبار ورزشی - فارس

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه