تکاپوی پرسپولیس برای جایگزین ستاره ملی پوش در جام جهانی

تکاپوی پرسپولیس برای جایگزین ستاره ملی پوش در جام جهانی


اخبار,اخبارورزشی,پرسپولیس


 اخبار ورزشی - تکاپوی پرسپولیس برای جایگزین ستاره ملی پوش در جام جهانی/سهمیه آسیایی از سرخ ها گرفته می شود!

فیفا بر روی انتقال خلعتبری به پرسپولیس حساس شده و در این خصوص تشکیل پرونده داده و اگر کار به کسر امتیاز کشیده شود، حضور سرخپوشان در رقابت های آسیایی زیر سوال خواهد رفت.

به گزارش جام نیوز، محمدرضا خلعتبری نتوانست برای پرسپولیس آنگونه که انتظار می‌رفت عمل کند هر چند در مقاطعی حساس به کمک سرخپوشان آمد اما در این میان دردسرهای این انتقال هم کم نبود، درد سرهایی که البته خلعتبری خود در بوجود آمدن آنها نقشی نداشت. تا مدت‌ها بحث بر سر این مساله بود و هست که باشگاه پرسپولیس بابت انتقال این بازیکن به عجمان بدهکار است.

اما گرفتاری دیگری نیز در این بین بوجود آمده، تخلفی که در این انتقال روی داد و خلعتبری در مقطعی به پرسپولیس آمد که فقط بازیکنان آزاد امکان انتقال داشتند و هماهنگی‌ها بین پرسپولیس و عجمان به شکلی بود که شرایط اینگونه به نظر آید و حالا فیفا می پرسد اگر این بازیکن آزاد بود هزینه انتقال چه معنایی دارد.
 
پرسپولیسی‌ها می گویند با توجه به مجموعه پرونده صدورحکم سقوط به دسته پایین‌تر جزو گزینه های مطروحه نیست.

مصطفی شکری، وکیل باشگاه می گوید: ماحتی امیدواریم  با توجه به شکل ماجرا تبرئه شویم یا اینکه پرونده با جریمه نقدی بسته شود.

وی در حالی اینگونه توضیح می‌دهد که  منابع غیر رسمی خبر می‌دهند در جلسه اضطرای چند روز قبل نگرانی زیادی برای کسر امتیاز وجود داشت.

نشست کمیته انضباطی فیفا برای بررسی این پرونده با توجه به برنامه ارسالی از سوی فیفا،  15 تیر ماه اعلام شده است سوال این است که اگر حکم کسر امتیاز صادر شود این امتیازات از فصل قبل کاسته خواهد شد یا از فصل آینده؟
 
یک کارشناس مسایل حقوقی فوتبال در این ارتباط می گوید: اگر حکم قبل از قرعه کشی مسابقات فصل بعد که تاریخ آن تیر ماه اعلام شده صادر شود برای فصل گذشته اجرا خواهد شد و البته بعید است حکم با این سرعت اعلام گردد حالا اگر امتیاز فصل قبل پرسپولیس کسر شود، این تیم سهمیه آسیایی را از دست خواهد داد.
 
البته شواهد و قراین بر اساس توضیحات ارسالی پرسپولیس برای فیفا مبنی بر این است که اگر این اتفاق روی نمی داد، ممکن بود خلعتبری یک فصل فوتبال را از دست بدهد و این مساله ایجاد امیدواری می‌کند که فیفا سختگیرانه برخورد نکند چنانکه در پر��نده‌های جدی‌تر از این هم احکام شدیدی صادر نشد.
 
*پرسپولیس مخفی کاری نکرد فیفا چرا مجوز صادر کرد / شک سرخ‌ها به تحرکات داخلی
فیفا مچ پرسپولیس و عجمان‌ را گرفت، یک سند که می توانست ارسال نشود فیفا را حساس کرد حالا پرسپولیسی‌ها به عوامل داخل هم مشکوک هستند.
 
فیفا در حال بررسی پرونده باشگاه‌های پرسپولیس و عجمان است آنها مچ این دو باشگاه را به استناد سندی گرفته‌اند که توسط خود آنها ارسال شده بود و گفته می شود ارسال این سند که همان توافقنامه سه جانبه بوده و مشخص می کند خلعتبری بازیکن آزاد نبوده است هیچ ضرور‌تی نداشته اما اکنون این سوال مطرح می شود که چنین اتفاقی چگونه شکل گرفته است.
 
در این میان ارسال این سند خود می‌تواند دستاویزی برای نجات دو باشگاه باشد چرا که می توانند ادعا کنند هیچ کار پنهانی در  جریان نبوده است و در غیر این صورت لزومی نداشت این سند ارسال شود.
 
در واقع این موضوع مطرح است که وقتی این سند ارسال شده بود فیفا‌ در صورت مغایرت نباید مجوز را صادر می‌کرد و شانسی برای تبرئه ایجاد می‌شود در واقع پرسپولیسی‌ها باید در دفاعیات‌ خود به این مساله اشاره کنند.
 
در این میان نکته حساس برای پرسپولیسی‌ها این است که وقتی چنین سندی از ابتدا در اختیار فیفا بوده، چه عاملی باعث شده تا پس از یکسال حساسیتی به این شدت ایجاد شود و در این ارتباط شک پرسپولیسی‌ها به عوامل داخلی نشانه رفته است که شاید با حساس کردن موضوع تلاش کرده‌اند مشکلاتی را برای این باشگاه ایجاد کنند.
 
*نا امید از حفظ مهرداد پولادی/پرسپولیسی‌ ها به دنبال چپ پا
پرسپولیسی‌ها با این احتمال که مهرداد پولادی با پیشنهاد‌های خارجی روبرو شود به دنبال جذب یک بازیکن چپ پا هستند.
 
با درخشش مهرداد پولادی دررقابت‌های جام جهانی، این احتمال که وی با پیشنهادهای خوبی از سوی باشگاه‌های اروپایی روبرو شود قوت گرفته است.
 
او چندی پیش صحبت از فسخ قرارداد خود به خاطر نرسیدن مطالباتش کرده بود و پرسپولیسی‌ها با اسنادی که جمع آوری کردند مشکل را حل و فصل نمودند اما حالا این مسئله مطرح است که  وی در صورت مطرح شدن پیشنهاد اروپایی اجازه دارد همکاری خود با سرخپوشان را قطع کند.
 
دراین ارتباط هر چند هنوز اتفاقی نیافتاده است اما پرسپولیسی‌ها به تکاپو افتاده اند تا بازیکنان چپ پایی را شناسایی کنند در شرایط فعلی بحث گزینه های خارجی هم مطرح است.
   اخبار ورزشی - جام نیوز

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه