مشکل فونت فارسی گوگل کروم, تنظیمات گوگل کروم, علت بهم ریختگی فونت فارسی در گوگل کروم, حل مشکل بهم ریختگی متن ها در گوگل کروم ورژن 38, غیر فعال بودن Direct Write

تنظیمات گوگل کروم, علت بهم ریختگی


ایران مطلب : حتما شما هم بعد از اینکه مرورگر کرومتون به ورژن 38 آپدیت شده با این مشکل  مواجه شده اید و دلیل خاصی هم براش پیدا نکردید. اگر وب سایت یا انجمن ها رو توی مرورگر کروم نسخه 38 باز کنید متوجه می شوید که بعضی از فونتها (فارسی) رو یا نمایش نمیده یا بعضی از متن ها رو درهم برهم نشون میده. و هرکسی هم که اولین بار این مشکل رو می بینه این فکر به ذهنش می رسه که مشکل از این وب سایت یا انجمن هست. اما واقعیت موضوع این نیست، در نسخه 38 کروم یه مشکلی وجود داره که باعث ایجاد این مشکل شده  و اونم غیرفعال بودن Direct Write در کروم این نسخه هست. برای این که این مشکل را حل کنید یه راهکار ساده اما کاربردی به شما آموزش می دهیم که اگر روزی با این مشکل توی کروم های نسخه دیگه روبرو  شدید بتوانید از آن استفاده کنید.
 
مرورگر گوگل کروم رو باز کنید و عبارت chrome://flags رو بالای مرورگرتون( "آدرس‌بار” ) ، وارد کنید.
 
تنظیمات گوگل کروم, علت بهم ریختگی
 
یک صفحه جدید باز میشود که گزینه های زیادی دارد و ما کاری به این گزینه ها نداریم، حالا کلیدهای ترکیبی Ctrl + F رو از صفحه کلید یا همون کیبورد بزنید ،  یه کادر باز میشه که توی اون عبارت Disable DirectWrite رو وارد کنید.
 
تنظیمات گوگل کروم, علت بهم ریختگی
 
بعد اینکه این گزینه Disable DirectWrite رو پیدا کردید  اونو روی Enable قرار دهید.
 
تنظیمات گوگل کروم, علت بهم ریختگی
 
به شکل زیر تغییر یابد.
 
تنظیمات گوگل کروم, علت بهم ریختگی
 
حالا تنها کاری که باید بکنید کلیک کردن روی دکمه Relaunch در پایین همین صفحه  هست، روی آن کلیک کنید تا گوگل کروم Restart بشه و تغییر مورد نظر اعمال شود.
 
تنظیمات گوگل کروم, علت بهم ریختگی
 
 
منبع : p30mororgar.ir
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه