حمید درخشان، کریستف کلمب، مصدق، صادق هدایت و تشکر از کارلوس کروش در مصاحبه جنجالی امیر قلعه‌نویی

حمید درخشان، کریستف کلمب، مصدق، صادق هدایت و تشکر از کارلوس کروش در مصاحبه جنجالی امیر قلعه‌نویی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

قلعه‌نویی: یک عده به افشین قطبی خیانت کردند/ افکار پشت کی‌روش پاک نیست

امیر قلعه‌نویی در کنفرانس خبری پس از بازی با سپاهان به شدت از منتقدان حمید درخشان و خودش گلایه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال پس از برد تیمش مقابل سپاهان گفت: «این بازی را به لیگ ایران تبریک می‌گویم. استقلال حاکم میدان بود و کمترین موقعیت را به سپاهان دادیم. این برد را به هوادارانی تقدیم می‌کنم که 10 هفته از دستم عذاب کشیدند. امیدوارم این بردها ادامه داشته باشد.»


او ادامه داد: «به حمید درخشان هم خسته نباشید می‌گویم. جای تاسف است که به خاطر یک انتقاد، چه بلایی سر کاپیتان تیم ملی و اسطوره فوتبال ایران آوردند. باید از این کارها خجالت بکشیم. نباید به هر قیمتی زندگی کرد. به قول معروف، زندگی می‌کنیم که قیمت بگیریم نه اینکه قیمت بگیریم تا زندگی کنیم. بعضی‌ها خودشان را به خوبی نشان دادند که چطور می‌خواهند به هر قیمتی به یک جایگاه دست پیدا کنند. امروز پرسپولیس باخت چون مربی و بازیکنانش تحت فشار بودند. درخشان در بدترین سال‌های فوتبال تا 37 سالگی برای تیم ملی زحمت کشید. باید نسبت به هموطن خودمان تعصب داشته باشیم.»

قلعه‌نویی گفت: «دیشب تلویزیون دو ساعت در اختیار آقایان بود. من برای رسانه ملی تاسف می‌خورم. فکر می‌کردم با تغییراتی که در رسانه ملی به وجود می‌آیدعدالت هم به وجود خواهد آمد اما اینگونه نیست. درخشان بزرگ‌تر من است و در تیم ملی کاپیتان بوده. ببینید در این چند روز چقدر به او تاخته‌اند. اگر کسی انتقاد می‌کند باید این همه بلا سر او بیاورید؟ مگر درخشان چه گناهی کرده؟ سر من هم چنین بلایی آورده‌اند و بارها به من تاخته‌اند.»

او ادامه داد: «دلم برای درخشان سوخت. همین رفتار را نزدیک به 15 سال در قبال من انجام می‌دهند و در این چند سال علیه من نوشته‌اند. درخشان چقدر در این فوتبال زحمت کشیده؟ می‌خواهند استقلال را تضعیف کنند تا آدم خودشان را به این تیم بیاورند. مانده‌ام این نمایش چرا در زمان قطبی وجود نداشت؟ چرا وقتی دایی با یک گل به عربستان باخت این شوها برگزار نشود. یک سری مسلمان عمر و عاصی که قلم به دست گرفته اند و تریبون‌های آلوده دارند هر کاری می‌خواهند می‌کنند. ما نباید انتقاد کنیم؟ چرا می‌گویند تیم ملی به خاطر انتقادها شکست خورده؟ در حالی که وقتی ما با مس کرمان بازی داشتیم یک ساعت تریبون آقای شفیع دست کروش بود و هر چیزی که دلش خواست علیه من و فتح‌الله‌زاده گفت. صحبت‌های کروش ایراد ندارد چون او چشم آبی است.»

قلعه‌نویی گفت: «من قبل از بازی با عراق گفتم که عراق هم مثل آرژانتین است اما بعد از باخت گناه شکست را گردن من انداختند. بنجامین ویلیامز مقصر شکست بود یا صحبت‌های قلعه‌نویی؟ خدا را شکر نظام وظیفه با تیم ملی همکاری کرد و بازیکنان سرباز را به کروش داد. در غیر این صورت آن‌ها مقصر باخت می‌شدند. من موافق ماندن کروش هستم اما نباید ایرانی را بکوبیم. چرا انتقاد نمی‌کنید که امید ابراهیمی در جام ملت‌ها بازی نکرد؟ چرا سجاد شهباززاده در تیم ملی حضور نداشت؟ اگر ادینیو را کنار بگذاریم شهباززاده آقای گل ایران است ولی او را به تیم ملی دعوت نکردند. قلم‌ها و میکروفن‌های آلوده همراه کروش شده است.»

شب گذشته سردار آزمون ضمن اینکه گفت قلعه‌نویی کاشف او نبوده، در برنامه بعضی‌ها اعلام کرد که از کفاشیان خواسته تا کروش را نگه دارند. قلعه‌نویی با انتقاد از بازیکنانی که از کفاشیان خواسته‌اند کروش را در تیم ملی نگه دارند گفت: «هنوز از هواپیما پایین نیامده در گوش رئیس فدراسیون می‌گویند کروش را حفظ کنید. به همه جا نامه می‌زنند که او باید بماند. چرا باید یک بازیکن 18 - 20 ساله برای فوتبال ما تصمیم بگیرد. آقایان به همه جا نامه زدند و فقط دستشان به بیت رهبری نرسید اگرنه به آنجا هم نامه می‌زدند. خجالت بکشید. این چه رفتاری است. کروش مربی بزرگی است و احتیاجی ندارد که بازیکنان این کارها را بکنند. این بازیکنان می‌خواهند برای خودشان فرصت بخرند. مربی باید چنین بازیکنانی را کنار بگذارند. شب گذشته دیدید که در برنامه بعضی‌ها گفتند قلعه‌نویی کاشف سردار آزمون نبوده. مگر من کریستوف کلمب هستم که بگویم سردار آزمون کشف من بوده؟ حالا انگار آزمون، آمریکا شده!»

قلعه‌نویی گفت: «شو دیشب برنامه نود را دیدید که برای من به راه انداخته بودند؟صادق هدایت یک بار به مصدق نامه‌ای نوشت و از مشکلات گفت که اکنون آن نامه شده شرح حال امروز فوتبال ما. البته من از کروش تشکر می‌کنم چون بازیکنانی که از جام ملت‌ها برگشته‌اند از نظر بدنی آماده هستند.»

قلعه‌نویی با بیان اینکه کروش در جایگاهی نیست که بخواهد بگوید درخشان و قلعه‌نویی نباید روی نیمکت تیمی بنشینند گفت: «اگر در زمان ریاست صفایی فراهانی یا داریوش مصطفوی بود کروش جرات نداشت چنین حرف‌هایی بزند. کفاشیان به هیچ وجه مدیریت خوبی نداشته است.»

--------------------------------

 

در مورد تیم ملی نظری ندارم
فرکی: امیدوارم اشتباهات داوری تاثیر زیادی در نتایج بازی ها نداشته باشد/ملی‌پوشانم خسته نبودند

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت:درباره اتفاقاتی که در بازی افتاد از نظر فنی به نظرم شایسته باخت نبودیم. با انگیزه خیلی بالا آمده بودیم مقابل استقلالی که همیشه با سپاهان بازی‌های خوبی انجام می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین فرکی بعد از شکست 2 بر یک مقابل استقلال در نشست خبری گفت: درباره اتفاقاتی که در بازی افتاد از نظر فنی به نظرم شایسته باخت نبودیم. با انگیزه خیلی بالا آمده بودیم  مقابل استقلالی که همیشه با سپاهان بازی‌های خوبی انجام می‌دهد و این دیدار همیشه جذابیت داشته است.

وی افزود: فکر می‌کنم عملکردمان از این بابت که بازی روان و تماشاگر پسندی ارایه کنیم خوب بود. قانون فوتبال هم حکم می‌کند از موقعیت‌هایی که استفاده نکنی محکوم به شکست هستی. ما عقب افتادیم و بعد جبران کردیم و نیمه اول مساوی شد و در نیمه اول دو سه بار بیشتر استقلال روی دروازه ما ظاهر نشد و بعضا اشتباه‌های فردی می‌کردیم که استقلال از این ها استفاده می‌کرد و روی دروازه ما حمله می‌کرد.

فرکی ادامه داد: نیمه دوم هم می‌توانستیم برنده شویم ولی تمرکز و دقت بالا را نداشتیم و در نهایت گل دوم را دریافت کردیم و چیزی از ازرش های ما کم نکرد و من از آنها تشکر کردم و داستان توپ گرد همین است و یک روز این طرفی می چرحد و یک روز آنطرفی هر کسی از این توپ بهتر استفاده کند پیروز می‌شود و به دنبال جبران شکست امروز هستیم و یک بار دیگر درس گرفتیم از فوتبال که اگر گل نزنی گل می‌خوری و از فردا برای بازی بعد کارمان را شروع می‌کنیم.

فرکی در مورد اینکه بازیکنان ملی‌پوشش خسته بودند یا نه، گفت: من در این مسابقه چیزی از خستگی  بازیکنان ملی‌پوشم احساس نکردم و 2 ملی‌پوش ما مثل سایر بازیکنان آماده و سرحال بودند و در یک بازی خوب و روی یک زمین خوب همپای سایر بازیکنانمان بازی کردند.از نظر تاکتیکی هم کارهایی که می‌خواستیم به خوبی انجام دادند. خیلی وارد بحث تاکتیکی نمی‌شوم اما باید بگویم که از نظر تاکتیکی به خوبی استقلال را کنترل کردیم و اجازه ندادیم آنها رو به جلو حرکت کنند اما به خاطر اشتباهاتمان برای حریف ایجاد موقعیت می‌کردیم.

وی ادامه داد: در کل از عملکرد تیمم راضی هستم اما در فوتبال وقتی از موقعیت‌هایتان استفاده نکنید و آنها را تبدیل به گل نکنید، گل می‌خورید، این یک قانون است. هر چند ما امروز شایسته باخت نبودیم.

سرمربی سپاهان در مورد فحاشی تماشاگران این تیم به داور در پایان مسابقه و اینکه آیا داور باعث باخت سپاهان شد، گفت: داور تمام تلاشش را کرد تا بازی را خوب قضاوت کند. من به یدالله جهانبازی هم گفتم در  4- 3 مورد بازیکنان ما تکل صحیح زدند و توپ را به  درستی تصاحب کردند اما داور به ضرر ما خطا گرفت، او هم توضیحاتش را داد. من به تیم داوری خسته نباشید می‌گویم و امیدوارم از این به بعد اشتباهات داوری تأثیر زیادی در نتایج بازی‌ها نداشته باشد.

فرکی در مورد اینکه در ورزشگاه‌های خارج از کشور تماشاگرهای بیشتری به ورزشگاه می‌رود اما امروز شاهد کم تماشاگرترین بازی سپاهان و استقلال در لیگ بودیم، گفت: این 2 موضوع متفاوت است، در جام ملت‌ها حضور ایرانیان در ورزشگاه قابل تحسین بود. ایرانیان مقیم استرالیا و دیگر کشورها به ورزشگاه می‌رفتند و در آنجا غرور ملی‌شان را زنده کردند و حضور پررنگی در ورزشگاه داشتند اما در داخل ایران اینکه چرا ورزشگاه ما پر نمی‌شود باید بگویم که لیگ 50 روز با وقفه همراه بوده است و بعضاً برخی از بازی‌ها هم سرد و کسل‌کننده بوده، اتفاق خاصی در فوتبال نیفتاده که هواداران و تماشاگران را به حضور در ورزشگاه ترغیب کند به همین دلیل تماشاگران ما ترجیح می‌دهند بیشتر از طریق تلویزیون بازی‌ها را ببینند و کمتر در ورزشگاه حاضر شوند که این اصلا خوب نیست. باید بتوانیم تماشاگران را به ورزشگاه بکشانیم و تیم‌ها به لحاظ کیفیت فنی آنقدر خوب عمل کنند تا تماشاگران برای حضور در ورزشگاه ترغیب شوند و بیایند و بازی زیبا ببینند. در صورتی که رضایت تماشاگران جلب شود می‌تواند امیدوار بود که ورزشگاه‌های ما دوباره پر از تماشاگر شود.

فرکی در مورد اینکه پس از تعویض رسول نویدکیا نظم تیمی سپاهان به هم ریخت و این تیم شکست خورد، گفت: من با کادرمان مشورت کردم، نویدکیا و پاپی خسته شده بودند، آنها تا لحظه‌ای که در زمین بودند تمام تلاششان را انجام دادند و من تعویض‌هایی انجام دادم تا بازی استقلال را مهار کنم. بیشتر می‌خواستیم با جاسم کرار یارگیری من تو من داشته باشیم اما ما تعویض کردیم و حریف به گل رسید. شاید اگر بعد از تعویض من گل می‌زدیم تعویض من تعویض طلایی می‌شد اما بعد از تعویض من ما گل خوردیم و باختیم. اتفاقی نمی‌افتد که بگویند تعویض‌های من باعث شکست تیم شد.

فرکی در مورد اینکه کی‌روش شب گذشته از استعفای خود خبر داد، گفت: به طور کلی در مورد تیم ملی نظری ندارم. این نشست در مورد بازی استقلال و سپاهان است و تمرکز من هم بیشتر روی تیم خودم است و پاسخی به این سؤال ندارم و به آن فکر هم نمی‌کنم.

اخبار ورزشی -خبرآنلاین،فارس

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه