رایانه ای به اندازه یک دکمه (عکس)

رایانه ای به اندازه یک دکمه (عکس)
اخبار علمی ، رایانه ای به اندازه یک دکمه (عکس) : شرکت اینتل، بزرگترین سازنده تراشه در جهان از رایانه ای به اندازه یک دکمه رونمایی کرده است.
 
به گزارش ایران مطلب به نقل از مهر، این فناوری جدید که در نمایشگاه نوآوری های صنعت الکترونیک در لاس وگاس رونمایی شده تازه ترین نوآوری رایانه ای جهان در زمینه گجت های پوشیدنی محسوب می شود. این ریزرایانه که Curie نام دارد در جریان برگزاری سخنرانی برایان کرزانیچ مدیرعامل شرکت اینتل در نمایشگاه نوآوری های صنعت الکترونیک لاس وگاس به دنیا معرفی شد.

رایانه, رایانه کوچک, دکمه, عکس
رایانه  ، رایانه کوچک  ، دکمه  ، عکس

بدون شک رونمایی از این ایده خلاقانه نشان از آن دارد که سازندگان سخت افزارها در سراسر جهان به تولید تجهیزات پوشیدنی از هر نوع علاقمند هستند. از آن گذشته این حرکت جدید را می توان زنگ خطری برای فناوری هایی دانست که از نظر بسیاری از کاربران ابعاد و اندازه جالب توجه و دلنشینی ندارند، از جمله ساعتهای مچی و عینک های هوشمند.
 
فناوری جدید اینتل دربرگیرنده رادیوی بلوتوثی است که با سطح پایینی از انرژی کار می کند. همچنین از حسگرهای حرکتی و تجهیزاتی برای تشخیص فعالیتهای مختلف فیزیکی در این دستگاه جدید استفاده شده است.
 
به گفته مدیرعامل اینتل، ریزرایانه جدید این شرکت با استفاده از باتری کوچکی به اندازه یک سکه کار می کند که طول عمر قابل توجهی دارد. او همچنین خبر داد که از نیمه دوم سال 2015 این فناوری جدید روانه بازارهای جهانی خواهد شد.
 
اینگونه به نظر می رسد که ریزرایانه جدید اینتل حتی خیلی کوچکتر از ریزرایانه قبلی اینتل به نام Edison باشد. این ریزرایانه که به اندازه یک تمبر پستی است سال گذشته توسط کرزانیچ و در نمایشگاه CES 2014 به دنیا معرفی شده بود.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه