رمان پلیسی «دختری در قطار»؛ یک روایت جنایی بین واقعیت و توهم


رمان پلیسی «دختری در قطار» نوشته پائولا هاوکینز و ترجمه محبوبه موسوی

 رمان پلیسی «دختری در قطار» نوشته پائولا هاوکینز و ترجمه محبوبه موسوی، رمان تازه‌ای است که از سوی انتشارات میلکان منتشر شده است.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این رمان با محوریت سه زن شکل گرفته است. سه زنی که هر کدام روایت خودشان را برای مخاطب تعریف می‌کنند و داستانی پلیسی و مهیج را رقم می‌زنند.

 

این کتاب که پرفروش‌ترین کتاب سال ۲۰۱۵ شده و توانسته رکورد فروش «هری پاتر» را بشکند تریلری روان شناسانه است که گرچه درون‌مایه‌ای قدیمی یعنی عشق و شکست دارد، اما به مدد حضور قهرمان اصلی آن روایتی مدرن از یک موضوع کلاسیک را ارائه داده است.

 

ریچل شخصیت اصلی این رمان زنی دائم‌الخمر و روان‌پریش است که هیچ ارزشی برای خود قائل نیست. از نظر او زنان تنها از دو وجه قابل اعتنا هستند: وضعیت ظاهری و نقش مادری. اما او که ظاهری معمولی دارد و نازاست هیچ کدام از این دو خصوصیت را ندارد و در نتیجه هیچ ارزش وجودی برای خودش قائل نیست.

 

دختری در قطار

اما دو شخصیت دیگر رمان آنا و مگان از نظر ریچل هر دوی این خصوصیات را دارند و داستان بین این سه شخصیت شکل می‌گیرد.

مرز بین واقعیت و رویا در این رمان پلیسی مرز باریکی‌ست. ریچل به جای زندگی کردن در دنیای واقعی، دنیای خیالی و شخصیت‌های تخیلی خودش را ساخته و با آنها روزگار می‌گذراند. شخصیت‌هایی که گاهی با هم درگیر می‌شوند و ریچل هم را هم درگیر می‌کنند.

 

نویسنده به مدد این شخصیت‌ها توانسته تصویری کامل از آدم‌های معمولی پیرامونش ارائه دهد. آدم‌هایی که کمتر دیده می‌شوند یا به عمد نادیده گرفته می‌شوند.

 

این کتاب در ۳۱۹ صفحه و قیمت 18 هزار تومان منتشر شده است. 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه