سجادی: بعد از پایان دوره کفاشیان باید سرپرست منصوب شود/ والیبال ظرفیت کسب موفقیت را دارد. تاریخ انتشار : شنبه, 10 بهمن 1394 15:28. معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد که در موضوع فدراسیون فوتبال، مطابق اساسنامه‌ باید پایان سال و تا برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون سرپرست منصوب شود. نصرالله سجادی، معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان پس از مجمع عمومی انتخاباتی ریاست فدراسیون والیبال، اظها‌رکرد: این یک رای اعتماد مجمع برای انتخاب رییس فدراسیون بود که خب ...

سجادی: بعد از پایان دوره کفاشیان باید سرپرست منصوب شود/ والیبال ظرفیت کسب موفقیت را دارد

تاریخ انتشار : شنبه, 10 بهمن 1394 15:28


اخبار,اخبارورزشی,فدراسیون‌های ورزشی

 معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد که در موضوع فدراسیون فوتبال، مطابق اساسنامه‌ باید پایان ��ال و تا برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون سرپرست منصوب شود.

نصرالله سجادی، معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان پس از مجمع عمومی انتخاباتی ریاست فدراسیون والیبال، اظها‌رکرد: این یک رای اعتماد مجمع برای انتخاب رییس فدراسیون بود که خب باید به داورزنی تبریک بگویم که بار دیگر رای مجمع را گرفت. ان‌شا‌ء‌الله این آرا بتواند به والیبال کشور کمک کند. قطعا در اقصی نقاط کشور زحمت کشیدند که والیبال امروز پیشرفت کند. امیدوارم که والیبال ایران ان‌شا‌ء‌الله مراتب موفقیت‌ را در سطح جهان طی کند.

وی درباره عملکرد والیبال در سال‌های گذشته نیز، اظها‌رکرد: به نظرم والیبال در سال‌های گذشته عملکرد رو به رشدی داشته است و موفقیت‌های خوبی را در سطح قاره به دست آورده است. در رده‌های سنی و سطح قاره آسیا توانستند موفقیت‌های خوبی را نیز کسب کنند و در جهان هم بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشتند و امیدوارم ان‌شا‌ء‌الله با رویدادهای مهمی که والیبال ایران پیش‌رو دارد و خیلی هم مهم است، در لیگ جهانی و کسب سهمیه المپیک موفق باشیم و سهمیه المپیک را کسب کنیم و در بازی‌های المپیک هم نمایش خوبی را داشته باشند. فکر می کنم که والیبال ایران ظرفیت موفقیت در المپیک را هم دارد.

سجادی با اشاره به برنامه‌های داورزنی نیز عنوان کرد: ما امیدوار هستیم که همه برنامه‌های فدراسیون والیبال در یک حرکت جمعی محقق شود. آرای همه مجمع قاطعانه داورزنی را برگزید و ما همه باید به آن احترام بگذاریم. فکر می‌کنم با توجه به جمیع جهات انتخاب داورزنی روی داد.

معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان هم‌چنین درباره تاریخ انتخابات فدراسیون فو‌تبا‌ل نیز، خاطر‌ نشان کرد: از 20 دی تا 20 اسفند به مدت دو ماه برای 40 فدراسیون در حوزه قهرمانی تقویم برگزاری مجمع را لحاظ کرده‌ایم. برای برنامه سال 95 هم کارهای مهمی را پیش‌رو داریم. اگر شرایط مهیا شود مجمع چند فدراسیون را در سال 94 برگزار خواهیم کرد. مثلا احتمال دارد انتخابات فدراسیون شطرنج برگزار شود. در مورد فو‌تبا‌ل هم برابر اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی باید بعد از پایان دوران ریاست سرپرست انتخاب شود. اساسنامه این را می‌گوید.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال دارد علی کفاشیان همچنان بر مسند سرپرستی فدراسیون فو‌تبا‌ل باقی بماند؟ گفت: من بر اساس اساسنامه حرف می زنم. هر کسی ممکن است خودش بر اساس ذهنیتش حرفی بزند. موارد دیگری که مطرح می‌شود، به عقب افتادن تاریخ مجمع مربوط است. مجمع فوتبال تصمیم گرفت که انتخابات را عقب بیاندازد و این موضوع به آیین‌نامه‌های موجود ربطی ندارد که سرپرست چه کسی باشد. به‌ هر‌ حال دوره چهار ساله ریاست فدراسیون فوتبال وقتی به اتمام برسد معنی آن این است که یا باید رییس انتخاب شود و یا باید سرپرست کار را در دست بگیرد.

معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره کمک‌های وزارت ورزش و جوانان به تیم ملی امید و حساب مشترک کاشانی و خاکپور برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی نیز بیا‌ن‌ کرد: ما برای همه فدراسیون‌های ورزشی بین چهار تا پنج نوبت ابلاغ اعتبار کرده‌ایم. برای تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل امید هم بنا به دستور وزیر ورزش و جوانان چهارصد میلیون تومان اعتبار اختصاص دادیم. مابقی موارد هم فکر می‌کنم که فدراسیون فو‌تبا‌ل اطلاع داشت خوب است که این موضوع از هر دو طرف مطرح شود و نکته مبهمی در میان نباشد.

سجادی درباره مفاسد فو‌تبا‌ل نیز خاطر‌نشان کرد: گزارشی در سطح علنی قرائت شد و فکر نمی‌کنم نیاز باشد که وزارت ورزش و جوانان در این باره نظر دهد. بالاخره فدراسیون فو‌تبا‌ل و مجلس شورای اسلامی به عنوان نهادهایی این موارد را پیگیری می‌کنند و اگر لازم باشد قطعا ما پاسخگو خواهیم بود، اما فکر می‌کنم که موضوع مطرح شده در مجلس شورای اسلامی صرفا مختص به فدراسیون فو‌تبا‌ل بود.

معاون ورزش حر‌فه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره حاشیه‌های فدراسیون هندبال نیز ا‌ضافه‌ کرد‌: به نظر من در ورزش بردن و پیروزی و شکست طبیعی است. البته باید بررسی شود و نمی‌خواهم نتایج هندبال را توجیه کنم. باید بیایند و بررسی کنیم و ممکن است در شرایطی بوده باشد، این طور نیست که تیمی که چهار ماه پیش موفق شده حتما امروز هم پیروز شود. حریفان هم بی کار نشسته اند ضمن این که بعضا تیم‌ها با شرایط متفاوتی در انتخابی جا‌م جها‌نی شرکت کردند. به‌ هر‌ حال شرایط متفاوت است.

سجادی در پاسخ به این سوال که آیا از تشکیل یک شرکت زیر نظر چند فدراسیون که در ساختمان فدراسیون هندبال فعالیت می‌کند خبر دارید؟ گفت: بنده از این موضوع کاملا بی اطلاع هستم.


  اخبار  ورزشی  -  ایسنا 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه