شاخصه‌های انتخاب علی کریمی به‌عنوان مربی تیم ملی

شاخصه‌های انتخاب علی کریمی به‌عنوان مربی تیم ملی


اخبار,اخبارورزشی,علی کریمی


 اخبار ورزشی - دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد
همه‌ شاخصه‌های انتخاب علی کریمی به‌عنوان مربی تیم ملی

 دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: گزینه‌ای که فدراسیون و کی‌روش در مورد او به جمع‌بندی رسیدند و مورد توافق و نظر هر دو طرف بود، علی کریمی بود.

مهدی محمدنبی در گفت‌وگو با تسنیم، در مورد دلایل انتخاب علی کریمی به‌عنوان دستیار کی‌روش اظهار داشت: با رویکرد فدراسیون فوتبال استفاده از مربیان جوانی چون کریمی در برنامه ما قرار دارد و علی گزینه خوبی برای ما بود. در بحث انتخاب او چند شاخصه وجود داشت که سبب شد کی‌روش و فدراسیون درباره کریمی به توافق نهایی برسند.

وی افزود: شاخصه اول این بود که کریمی بازیکنی سرشناس در فوتبال کشور است که سال‌ها تجربه حضور در تیم ملی و باشگاه‌های مطرح داخلی و خارجی را داشته است. او در این سال‌ها زیر نظر مربیان صاحب‌نامی تجربه اندوخته، ضمن آنکه به‌عنوان بازیکن شاگرد کی‌روش در تیم ملی نیز بوده است، بدین ترتیب کریمی بهترین شرایط را برای انتقال دانش و تجربه به بازیکنان تیم ملی و کمک به این مجموعه دارد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: با این انتخاب علی کریمی می‌تواند مرجعی برای انتقال دانش به دیگر مربیان فوتبال کشور باشد. کریمی تجربه بین المللی خوبی دارد و همین شاخصه‌ها بود که سبب شد چارچوب اصلی نظر فدراسیون در مورد انتخاب کریمی مورد قبول کی‌روش هم قرار بگیرد و علی کریمی کنار سرمربی تیم ملی کارش را آغاز کند.

نبی در مورد اینکه گویا مربیان جوان دیگر از جمله فرهاد مجیدی هم مورد نظر بودند به تسنیم گفت: نامی مطرح نمی‌کنیم اما گزینه‌ای که فدراسیون فوتبال و کی‌روش در مورد او به جمع‌بندی رسیدند و مورد توافق و نظر هر دو طرف بود، علی کریمی بود.

وی درباره اینکه کریمی در اردوی پرتغال هم همراه با تیم ملی خواهد بود، تصریح کرد: بله، کریمی کارش را آغاز کرده و در اردوی پرتغال هم حضور دارد.

نبی در مورد اظهارات کی‌روش، مبنی بر اضافه شدن یک دستیار ایرانی دیگر بعد از جام ملت‌ها به تیم ملی هم گفت: این موضوع برای سال آینده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال درباره اینکه کی‌روش از قطعی شدن بازی با تیم اشترول و مذاکره با بنفیکا و بلننزس برای انجام بازی تدارکاتی خبر داده خاطرنشان کرد: با این باشگاه‌ها در حال مذاکره هستیم و به‌محض قطعی شدن بازی‌ها نام حریفان را اعلام خواهیم کرد.

نبی درباره اینکه اردوی سوم تیم ملی در آفریقای جنوبی خواهد بود یا جزیره کیش، یادآور شد: هر 2 محل را بررسی خواهیم کرد، موضوع اصلی این است که به‌طور قطع 2 دیدار تدارکاتی در اردوی سوم برگزار خواهد شد، اگر بتوانیم حریفان مورد نظرمان را چه از نظر تیم‌های ملی و چه باشگاهی بزرگ برای حضور در ایران و جزیره کیش متقاعد کنیم این اردو در کشورمان خواهد بود و در غیر این صورت به اردوی آفریقای جنوبی خواهیم رفت که از هم اکنون با باشگاه‌های آن کشور برای بازی تدارکاتی مشغول رایزنی هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که تیم ملی قبل از جام ملت‌ها با تیم عربی هم بازی تدارکاتی خواهد داشت، به تسنیم گفت: قصد داریم بعد از اردوی سوم تیم ملی و در فاصله حضور تیم در تهران تا اعزام به اردوی سیدنی استرالیا، با تیم ملی یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس دیدار تدارکاتی انجام دهیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه کفاشیان گفته باید با بازیکنانی که در بحث کارت پایان خدمت تخلف داشتند برخورد جدی صورت بگیرد، تأکید کرد: ما تابع قانون هستیم و هرچه را قانون بگوید اجرا خواهیم کرد.

نبی در این باره که اگر نام بازیکنان سرباز در فهرست کی‌روش باشد چه تصمیمی اتخاذ می‌شود، هم گفت: همان‌طور که گفتم تابع قانون هستیم. باید در این مورد با کی‌روش هم جلسه بگذاریم و با توجه به اینکه تیم ملی باید 12 مهر عازم پرتغال شود در هفته آینده در مورد این موضوع به جمع‌بندی خواهیم رسید.

وی در این مورد که آیا بازیکنان لژیونر در اردوی پرتغال تیم ملی حضور خواهند داشت، گفت: با باشگاه تمامی این بازیکنان نامه نگاری کردیم و منتظر پاسخ آنها هستیم، اما هدفمان این است که حتماً نفرات مورد نظر کی‌روش به اردو بیایند چرا که بررسی میزان آمادگی جسمانی آنها و اینکه در چه شرایطی هستند برای سرمربی تیم ملی و فدراسیون مهم است.

دبیرکل فدراسیون در مورد بحث انتخاب سرپرست تیم ملی هم عنوان کرد: در این مورد صحبتی نشده است.

نبی درباره احتمال برکناری نلو وینگادا در نشست یک‌شنبه کمیته فنی فدراسیون فوتبال به تسنیم گفت: در این نشست گزارش مربوط به تیم امید بررسی خواهد شد، به هر صورت باید شرایطی که تیم امید هم در مسابقات شرکت کرده و امکان استفاده از نفرات خود را به‌صورت طولانی و منظم نداشته در نظر گرفت. قصدمان این است که از این پس کنار اردوهای تیم ملی، اردوهای امید را هم داشته باشیم تا نفرات مشکلی برای حضور در اردو نداشته باشند. در حال حاضر بحث کنار گذاشتن وینگادا نیست اما بحث تقویت کادر فنی تیم امید وجود دارد.


  اخبار ورزشی - تسنیم

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه