قدوس: به عقب برمی‌گشتم، ایران را انتخاب نمی‌کردم اما الان خوشحالم. تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 خرداد 1397 13:47. مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: پس از انتخاب تیم ملی از سوی ایرانی‌ها لقب قهرمان گرفتم اما سوئدی‌ها مرا خیانتکار و بازیکن اجاره‌ای خواندند. به گزارش خبرآنلاین، سامان قدوس در خلال برپایی اردوی تیم ملی فوتبال ایران در ترکیه مصاحبه‌ای با اولوف لاوند، خبرنگار فوتبالس‌کانالن سوئد انجام داد که در ادامه می‌خوانید:. *صحبت‌های شما با فدراسیون فوتبال سوئد برای انتخاب تیم ملی این کشور چگونه ...

قدوس: به عقب برمی‌گشتم، ایران را انتخاب نمی‌کردم اما الان خوشحالم

تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 خرداد 1397 13:47


 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال
مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: پس از انتخاب تیم ملی از سوی ایرانی‌ها لقب قهرمان گرفتم اما سوئدی‌ها مرا خیانتکار و بازیکن اجاره‌ای خواندند. 

به گزارش خبرآنلاین، سامان قدوس در خلال برپایی اردوی تیم ملی فوتبال ایران در ترکیه مصاحبه‌ای با اولوف لاوند، خبرنگار فوتبالس‌کانالن سوئد انجام داد که در ادامه می‌خوانید:

 

*صحبت‌های شما با فدراسیون فوتبال سوئد برای انتخاب تیم ملی این کشور چگونه آغاز شد؟‌

آنها به من گفتند که از حضورم در تیم ملی سوئد خوشحال می‌شوند و در تماس خواهیم بود اما در واقع هیچ خبری نشد. این در زمانی بود که به ایران رفتم تا در 2 بازی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه برابر تیم‌های ملی کره‌جنوبی و سوریه مشارکت داشته باشم. سپس به خانه (سوئد) بازگشتم و از این زمان تماس‌ها آغاز شد.

 

* واکنش شما به این تماس‌ها چه بود؟

خوشحال شدم اما شوکه بودم و این برای من افتخاری بزرگ بود، البته در آن زمان موضعگیری‌هایی نیز علیه من بود، زیرا تیم ملی ایران را انتخاب کرده بودم و می‌خواستند که نظرم را تغییر دهم. توضیح‌ دادن این مسئله سخت است و زمانی که می‌توانید بازی کنید، می‌خواهند شما را محدود کنند. احساس کردم که می‌خواهند مرا در سوئد ببندند، زیرا ایران را انتخاب کرده بودم. واقعا توضیح دادن این مسئله سخت است.

 

* انتخاب یک کشور در زمانی که کشور دیگری شما را به سوی خود می‌کشاند، سخت به نظر می‌رسد. این‌طور نیست؟

بله. البته برای من این انتخاب سخت‌تر هم شده بود، زیرا در سوئد متولد و بزرگ شدم. اینجا تحصیل کردم و همه چیز را به دست آوردم. بنابراین روشن است که نسبت به ایران بیشتر دوست داشتم برای تیم ملی سوئد بازی کنم، البته در آن زمان دیگر انتخابم را کرده بود.

 

* چند روز گذشت و شما پیغامی ارسال کردید. در آن زمان ابتدا با چه کسی صحبت کردید؟

ابتدا با «لاسن ریختن» صحبت کردم که می‌خواهم ایران را برای بازی‌های ملی انتخاب کنم و از او به خاطر پیشنهاد تغییر تیمم قدردانی کردم. سپس دانیل کیندبرخ (رئیس اوسترشوندس) این پیام مرا دریافت کرد. او مرا می‌شناخت و می‌خواست بداند چه می‌خواهم بکنم و چگونه؟ پس از تمرین اوسترشوندس تصمیمم را به کیندبرخ گفتم. او به من گفت این تصمیم کمی عجولانه است و بهتر است چند روزی فکر کنم. در این مدت فرصت داشتم تا پیش از زنگ زدن به تیم ملی سوئد درباره انتخابم بیشتر فکر کنم.

 

* چه ارزیابی از کنار آمدن فدراسیون فوتبال و تیم ملی سوئد پس از این انتخابت با وجود تماس‌هایی که برقرار کردند، داشتید؟

واقعا نمی‌دانم. واقعا نمی‌دانم چطور این مسئله را اصلاح می‌کردم تا تکرار نشود، زیرا می‌خواهم افراد دیگر در شرایط مشابه تیم ملی سوئد را انتخاب کنند. نمی‌دانم چطور توضیح دهم. هنوز هم می‌خواهم سوئد موفق شود و می‌دانم بازیکنانی بسیار خوب با تجارب بین‌المللی دارد، البته می‌خواهم که آنها به تیم ملی سوئد برای رسیدن به موفقیت کمک کنند و تصمیمی همانند من نگیرند. نمی‌گویم که از تصمیمم پشیمانم و از انتخاب ایران بسیار خوشحال هستم. اگر می‌توانستم این شرایط را تغییر دهم و به عقب برمی‌گشتم این کار را نمی‌کردم.

 

* در این زمان فدراسیون فوتبال سوئد نیز به خاطر عدم توانمندی حفظ بازیکنانی مثل شما از سوی جامعه فوتبال مورد سرزنش قرار گرفت؟

فکر نمی‌کنم که بازیکنان باید مورد سرزنش قرار بگیرند، زیرا آنها فرصت انتخاب دارند. شاید با وجود شایستگی‌هایی که دارند، مورد توجه قرار نگرفتند. فکر می‌کنند به اندازه کافی این پاسخ را شنیدیم که به بازیکن می‌گویند شما را تحت نظر داریم، زیرا الان خیلی خوب نیستید اما برای تیم ملی کشورمان بازی خواهید کرد.

 

* اگر به شما زودتر، مثلا در بهار زنگ می‌زدند برای تیم ملی سوئد بازی می‌کردید؟‌

این ریسک بسیار بزرگی بود.

 

* چقدر شانس برای‌تان محسوب می‌شد؟

یک شانس بسیار بزرگ.

 

* افسوس. در این صورت می‌توانستید برای تیم ملی سوئد در جام جهانی 2018 روسیه بازی کنید؟

بله، اما آن زمان نمی‌دانستیم چه چیزهایی قرار است رخ دهد. می‌توانستم به گونه‌ای دیگر بیندیشم. گفتن آن سخت است اما به هر حال فکر می‌کنم شانس بسیار بیشتری برای سوئد وجود داشت.

 

* با چه واکنش‌هایی در این برهه پس از انتخاب ایران مواجه شدید؟

صفحه اینستاگرامم از سوی ایرانیان بمباران شد که مرا یک قهرمان می‌دانستند، زیرا این کشور را برابر سوئد انتخاب کرده بودم. از سوی دیگر سوئدی‌ها نیز به من گفتند که خیانتکار و بازیکنی اجاره‌ای هستم و باید سوئد را ترک کنم.

 

* در مواجهه با آنها چه کار کردید؟

این برای من مشکلی نبود. در سوئد پرشورهای بسیاری هستند که می‌خواهند نظرشان را روشن بیان کنند. 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه