تاریخ انتشار : دوشنبه, 30 آذر 1394 13:29. رییس سابق فیفا و رییس سابق یوفارا به مدت 8 سال از هر گونه فعالیت فوتبالی محروم شدند. کمیته اخلاق فیفا به ریاست قاضی آلمانی هانس یواخیم اکرت حکم داده که بلاتر و پلاتینی بابت پرداخت و دریافت 2میلیون فرانک سوییس در سال 2011 از هر گونه فعالیت حرفه ای در فوتبال در 8 سال آینده محروم خواهند بود. گاردین گزارش داد براساس حکم کمیته اخلاقی بلاتر مدعی شده بود که براساس قرارداد امضا شده در اوت سال سال 1999 میان او و پلاتینی مبلغ دو میلیون فرانک سوییس را پرداخت ک ...

محرومیت 8 ساله بلاتر و پلاتینی

تاریخ انتشار : دوشنبه, 30 آذر 1394 13:29


اخبار,اخبار ورزشی,رییس سابق فیفا

 رییس سابق فیفا و رییس سابق یوفارا به مدت 8 سال از هر گونه فعالیت فوتبالی محروم شدند. کمیته اخلاق فیفا به ریاست قاضی آلمانی هانس یواخیم اکرت حکم داده که بلاتر و پلاتینی بابت پرداخت و دریافت 2میلیون فرانک سوییس در سال 2011 از هر گونه فعالیت حرفه ای در فوتبال در 8 سال آینده محروم خواهند بود.

گاردین گزارش داد براساس حکم کمیته اخلاقی بلاتر مدعی شده بود که براساس قرارداد امضا شده در اوت سال سال 1999 میان او و پلاتینی مبلغ دو میلیون فرانک سوییس را پرداخت کرده اما مدارک کتبی ارائه شده توسط این دونفر و البته ادعای شفاهی هر دومتهم قانع کننده نبوده و رده شده است.

علاوه براین محرومیت بلاتر 50هزار فرانک سوییس و پلاتینی 80 هزار فرانک سوییس جریمه شده اند. این احکام در حالی صادر شده که اعضای فدراسیون جهانی فوتبال پس از انتخابات آخر به پولی شویی و اخذایی متهم شدند و ماه گذشته هم 16 نفر دیگر از اعضای این فدراسیون دستگیر شدند.

هر دو متهم مدعی شده اند که پرداخت در جریان قرارداد سال 1999 و توافق شفاهی برای مشاوره های پلاتینی به بلاتر بین سال های 98 تا 2002 بوده است. پلاتینی گفته که بلاتر در زمان انجام کار از طریق فیفا قادر به پرداخت مبلغ نبوده است و با توافقی شفاهی این مبلغ بعدا پرداخت شده است.

پلاتینی و بلاتر مدعی هستند که قرارداد شفاهی شان براساس قوانین سوییس قانونی است . این در حالی است که سوییس برای پرداخت چنین دستمزدی محدودیت 5 ساله دارد. کمیته اخلاق در این حکم اشاره کرده که قرارداد 1999 متن قانع کننده ای برای پرداخت پول نیست.

 

 اخبار  ورزشی  - ورزش سه   

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه