محمدی به مدال برنز رسید

محمدی به مدال برنز رسیداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

نماینده وزن 65 کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان با پیروزی در دیدار رده‌بندی مدال برنز را بر گردن آویخت.

در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که از ساعت 21:30 شب گذشته (پنجشنبه) به وقت ایران در شهر لاس وگاس آمریکا آغاز شده است، سیداحمد محمدی نماینده وزن 65 کیلوگرم با پیروزی در دیدار رده‌بندی به مدال برنز رسید.

در وزن 65 کیلوگرم که 47 کشتی‌گیر وزن‌کشی کرده‌اند، محمدی در دور اول با نتیجه 12 بر صفر (با ضربه فنی) مقابل داوید هابات از اسلوونی به پیروزی دست یافت و راهی دور دوم شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 6 بر صفر فرانکلین مارین کاستیلو از کوبا را شکست داد و به دور بعد رفت.

محمدی در دور سوم هم با نتیجه 5  بر 4 از سد برنت مت کالف، قهرمان بازی‌های پان‌امریکن از آمریکا گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر یک گئورگ بوکور از رومانی را شکست داد و با حضور در نیمه نهایی موفق به کسب سهمیه المپیک شد، اما در این مرحله در حالی‌که با نتیجه 2 بر صفر از  فرانک چامیزو، کشتی‌گیر کوبایی‌الاصل ایتالیا و نایب قهرمان بازی‌های اروپایی پیش بود در یک لحظه و روی غافلگیری ضربه شد و شانس حضور در فینال و کسب مدال طلا را از دست داد.

محمدی در دیدار رده‌بندی با نتیجه 15 بر 5 با پیروزی مقابل طغرل عسگروف، دارنده مدال طلای بازی‌های اروپایی و قهرمان المپیک لندن از آذربایجان مدال برنز را بر گردن آویخت.

این نتیجه در حالی رقم خورد که محمدی سال گذشته موفق به کسب مدال نقره مسابقات جهانی شده بود و در رقابت‌های امسال هم یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال طلا محسوب می‌شد.

به گزارش فارس، از حوادث مهم این وزن می‌توان به پیروزی فرانک چامیزو، کشتی‌گیر کوبایی‌الاصل ایتالیا و نایب قهرمان بازی‌های اروپایی در مرحله یک شانزدهم نهایی با نتیجه 4 بر 3 مقابل ماگومدمراد گادجی‌یف، کشتی‌گیر روسی‌الاصل لهستان و دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی در وزن 70 کیلو اشاره کرد.

در دیگر حادثه مهم این وزن دیدار جذاب و دیدنی طغرل عسگروف، دارنده مدال طلای بازی‌های اروپایی و قهرمان المپیک لندن از آذربایجان با داوید صفریان، قهرمان 2013 جهان از ارمنستان با نتیجه 8 بر 2 به سود عسگروف به پایان رسید، اما عسگروف در یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر 5 مغلوب فرانک چامیزو شد تا این کوبایی‌الاصل که برای ایتالیا کشتی می‌گیرد به نوعی انتقام فینال بازی‌های اروپایی را از حریف آذری گرفته باشد.

مصطفی کایا نفر سوم بازی‌های اروپایی از ترکیه نیز در همان دور اول با نتیجه 16 بر 6 مغلوب یرلان بیک از چین شد که با شکست کشتی‌گیر چینی در مرحله بعد مقال مت کالف آمریکایی، کایا از گردونه مسابقات کنار رفت.

البته شکست با ضربه فنی سیداحمد محمدی که مدال نقره مسابقات جهانی سال گذشته در تاشکند ازبکستان را در کارنامه دارد مقابل فرانک چامیزو را نیز می‌توان به عنوان یکی از حوادث مهم این وزن نام برد.

 البته این پایان شگفتی‌های این وزن نبود چراکه سوسلان رامونوف قهرمان سال گذشته از روسیه نیز در کمتر از یک دقیقه با ضربه فنی مغلوب اختیار نوروزوف از ازبکستان شد تا هر دو فینالیست سال گذشته در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز مبارزه کنند.

 

اخبار ورزشی - فارس

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه