هتل باغ مشیر الممالک

هتل باغ مشیر الممالک

استان یزد به مساحتی بالغ بر 000/130 کیلومتر مربع در فلات مرکزی ایران واقع شده است. قرار گرفتن استان یزد درهمسایگی کویر لوت از یک طرف و رشته کوههای شیرکوه با قله‌های پوشیده از برف و به ارتفاع 4075 متر از طرف دیگر شرایط آب و هوایی متنوعی را بوجود آورده است.


یزد مدینه فاضله جهانگردی است با قدمت تاریخی بیش از 3000 سال و با قناتهای طولانی با طول بیش از 75 کیلومتر و زیستگاه برخی از گونه‌های نادر حیوانات و پرندگان وحشی همانند گربه آسیایی، زاغ بور، هوبره و آهوانی است که با خطر انقراض رو به رو هستند و هم چنین دارای صنایع دستی بی‌نظیری مثل ترمه، ظروف سفالی و سرامیک است. شیرینهای بسیار مشهور و تفرج گاهها، مسجد جامع با مناره‌های رفیع، آب انبارهای قدیمی، بادگیرها، آتشکده، دخمه‌ها و دیگر زیارتگاههای کوهستانی زردتشتیان از دیگر جذابیت‌های این شهر قدیمی می‌باشد.


اولین هتل باغ ایرانی با معماری و تجهیزات کاملاً سنتی و در عین حال مجهز به کلیه امکانات رفاهی در محل باغ قدیمی مشیرالممالک متعلق به دوره قاجاریه به وسعت 13000 مترمربع قرار دارد. این هتل باغ در یکی از خیابانهای ورودی شهر قرار گرفته و از طریق خیابانهای اطراف به راحتی به کلیه نقاط شهر دسترسی دارد.


باغ مشیرالممالک یکی از باغهای خرم یزد در اواسط دوره قاجاریه بوده است که توسط میرزافتح الله خان مشیرالممالک بنا گردیده است. میرزا فتح الله در اواسط سلطنت ناصرالدین شاه به دیوانی و سپس مالی یزد رسید و چون مدت بسیاری مسوولیت امور دیوانی را به عهده داشت بعنوان مستوفی و مشیری معروف شد.

مشیر در غیاب حاکم وقت جانشین وی در اداره حکومت و بالطبع و طبق گفته کهنسالان زمانی سرنوشت یزد در مقر حکومت وی یعنی باغ مشیر الممالک رقم می خورد.


این باغ دارای آب انبار، استبل، بار انداز، انبار، باغچه های سبزیکاری شده، حمام، کوشک، اندرونی، بیرونی، نارنجستان و غیره بود که پس از انقلاب متاسفانه مدتی به صورت متروکه در آمده و بسیاری از ساختمانهای با ارزش آن تخریب گردیده یا برای یافتن گنج به نابودی کشیده شده است.


این بنای ارزشمند در سال 1379 توسط بخش خصوصی خریداری و شروع به باز سازی گردید و در اواخر نیمه سال 1382 بعنوان اولین هتل باغ ایرانی با معماری و تجهیزات سنتی و در عین حال مجهز به کلیه امکانات رفاهی رونقی دوباره گرفت.


محوطه زیبای باغ ، فواره ها، نهر آب جاری و معماری اصیل بومی و ایرانی باغ را به یکی از جاذبه های توریستی ایران و جهان تبدیل نموده است.


جذابیت سقفها و تجهیزاتی که بصورت سنتی تهیه شده است، فضایی به یادماندنی برای کلیه مسافرین به یادگار می گذارد. خوشبختانه روند بازسازی در سال جاری نیز با حمایتهای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادامه یافته است تا این هتل بعنوان اولین هتل باغ ایرانی و اولین و بزرگترین هتل کاملا سنتی ایران پذیرای میهمانان باشد.


طوطی های هتل باغ مشیرالممالک شهرت جهانی یافتند

هتل باغ مشیر الممالک


طوطی های زیبا و جذاب که در وسط حوضی با کاشیهای فیروه ای رنگ و فواره سنگی در لابی هتل هنر نمایی می کنند بر زیبایی معماری و دکوراسی��ن سنتی هتل می افزایند.


این جفت طوطی که الحق تمام رنگهای دنیا در آنها وجود دارد در بدو ورود چند دقیقه ای میهمانان را سرگرم می کنندو گاها برروی دست یا شانه های مهمانان قرار گرفته و دوستانه با حرکات خاص خوش آمد می گویند.


محوطه زیبای باغ، فواره‌ها و نهر آب جاری و معماری اصیل ایرانی، این هتل باغ را به یکی از جاذبه‌های توریستی یزد تبدیل نموده است.


این هتل در فهرست آثار ملی ایران به شماره 7778 به ثبت رسیده است.


با ورود میهمان به اتاق، جذابیت سقفها و مبلمان و تجهیزات که به صورت سنتی تهیه گردیده فضایی به یادماندنی را تداعی می‌‌نماید. تنوع و ترکیب اتاقها به نحوی است که به تمام خواسته‌های میهمان با سلیقه‌های مختلف احترام گذاشته و انتظاراتشان را برآورده می‌سازد. هم چنین در بالکن اتاقها می‌توانید چشم انداز زیبای باغ را نظاره کنید.


شما می‌توانید از بین 7 اتاق سینگل، 50 اتاق تویین، 9 اتاق دابل، 3 اتاق تریپل و 4 سوئیت هر کدام را که مایلید انتخاب کنید.


رستوران نقاشی


رستوران نقاشی با معماری سنتی و سقفهای کاربندی، یزدی بندی و دیوارهایی با نقاشیهای منحصر به فرد در قلب محوطه اصلی باغ واقع شده است و در تمام طول روز به میهمانان خود خوشمزه‌ترین غذاها را به میهمان نوازی اصیل ایرانی ارائه می‌نماید.

<a href="http://likeschool.ir/%D9%87%D8%AA%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%BA-%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%85%D8%A7%D9%84%DA%A9-1743" ><strong>هتل باغ مشیر الممالک</strong></a>,<a href="http://likeschool.ir/%D9%87%D8%AA%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%BA-%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%85%D8%A7%D9%84%DA%A9-1743" ><strong>باغ مشیر الممالک</strong></a>,دیدنیهای استان یزد,استان یزد,مکان های تفریحی یزد,دیدنیهای شهر یزد,اثار باستانی شهر یزد,مکان های تاریخی یزد,گردشگری , مکان های تفریحی ایران,مکان های تاریخی ایران,مکان های تفریحی جهان,مکان های تاریخی جهان,آثار باستانی ایران,آثار باستانی جهان <a href="http://likeschool.ir/%D9%87%D8%AA%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%BA-%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%85%D8%A7%D9%84%DA%A9-1743" ><strong>هتل باغ مشیر الممالک</strong></a>,<a href="http://likeschool.ir/%D9%87%D8%AA%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D8%BA-%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%85%D8%A7%D9%84%DA%A9-1743" ><strong>باغ مشیر الممالک</strong></a>,دیدنیهای استان یزد,استان یزد,مکان های تفریحی یزد,دیدنیهای شهر یزد,اثار باستانی شهر یزد,مکان های تاریخی یزد,گردشگری , مکان های تفریحی ایران,مکان های تاریخی ایران,مکان های تفریحی جهان,مکان های تاریخی جهان,آثار باستانی ایران,آثار باستانی جهان

 
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه