واکنش درخشان پس از شکست مقابل ذوب آهن / اظهارات گل محمدی پس از پیروزی مقابل پرسپولیس

واکنش درخشان پس از شکست مقابل ذوب آهن / اظهارات گل محمدی پس از پیروزی مقابل پرسپولیس


اخبار,اخبار ورزشی ,تیم فوتبال پرسپولیس

 

درخشان: به تیم ملی توجهی نداشتم، تمرکزم روی پرسپولیس بود/ سرمربی که نمی‌تواند گل بزند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی خوبی بود و نیمه دوم برتر از ذوب آهن بودیم و فرصت‌های زیادی از دست دادیم و تیمی هم که فرصت‌ها را از دست می‌دهد غافلگیر می‌شود.

به گزارش فارس، حمید درخشان پس از شکست یک بر صفر مقابل ذوب آهن در نشست خبری گفت: بازی خوبی بود و نیمه دوم برتر از ذوب آهن بودیم و فرصت‌های زیادی از دست دادیم و تیمی هم که فرصت‌ها را از دست می‌دهد غافلگیر می‌شود و ذوب آهن از فرصتی که به دست آورد به گل رسید ومستحق شکست نبودیم ولی زمانی که فرصت‌ها گل نشود شرایط اینجوری می‌شود ما برتر میدان بودیم و می‌توانستیم به گل برسیم نمی‌خواهم وارد مقوله داوری شوم ولی داوری هم در این بازی بی‌تاثیر نبود.

درخشان در مورد خریدهای جدید پرسپولیس در نیم‌فصل گفت: امیدوارم این بازیکنان با گذشت زمان بتوانند در تیم جا بیفتند و به ما کمک کنند. ما در فصل نقل و انتقالات با توجه به بضاعت‌مان بازیکن گرفتیم. امیدوارم در آینده این بازیکنان بیشتر بتوانند به تیم کمک کنند.

وی در مورد اینکه تمرکزش ظاهرا بر روی تیم ملی بوده تا پرسپولیس گفت: من خیلی به تیم ملی توجهی نداشتم فقط بعد از باخت با عراق در مورد این بازی صحبت کردم. خیلی بحث خاصی را هم مطرح نکردم. بحث من این بود چرا بازی را واگذار کردیم و به عراق باختیم. تمام تمرکزم روی تیم پرسپولیس بود.

وی در مورد وضعیت بازیکنان تیمش گفت: به دلیل اینکه فشار تمرینات روی بازیکنان زیاد بود بدن بازیکنان در این مسابقه سنگین بود و ما تمرینات سختی را در تعطیلات گذرانده بودیم و بازیکنان شادابی لازم را نداشتند. شاید به دلیل همین سنگین بودن بدن بازیکنان باعث شد در ضربات نهایی دقت لازم را نداشته باشیم. ما هم سوار بر بازی بودیم و هم فرصت‌های گلزنی زیادی به دست آوردیم. تیمی که فرصت‌ها را از دست می‌دهد راحت غافلگیر می‌شود.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه به نظر او کی‌روش بماند یا از تیم ملی برود، گفت: من تصمیم‌گیرنده نیستم.کمیته فنی فدراسیون فوتبال تصمیم می‌گیرد. نظر خاصی در این مورد ندارم. مردم دوست دارند کی‌روش بماند و ما هم خوشحال می‌شویم در تیم ملی بماند و کمک کند.

درخشان در مورد نارضایتی هواداران پرسپولیس از این باخت گفت: این طبیعت فوتبال است. طرفدار دوست دارد تیمش برنده شود. البته طبیعت فوتبال این را هم می‌گوید اگر گل نزنی گل می‌خوری و وقتی بازیکن گل نمی‌زند فشار این اتفاقات روی سرمربی می‌آید. ما خلق موقعیت زیادی کردیم. اما نتوانستیم گل بزنیم. بازیکن ما باید دقت کند. تماشاگر حق دارد و دوست دارد تیمش گل بزند و پیروز شود اما سرمربی که نمی‌تواند گل بزند.

وی افزود: باید مربی فرصت داشته باشد تا اهدافش را در تیم پیاده کند. ما قبل از تعطیلات از بحران خارج شدیم اما در فصل نقل و انتقالات دوباره وارد بحران شدیم. با جوانانی که جذب کردیم امیدوارم تیم از بحران خارج شود. حداقل باید به مربی یک فصل فرصت داد. این نظر من است و من تمام تلاشم را می‌کنم تا تیم بهتر و بهتر شود.متاسفانه تعطیلات 50 روزه به ما خیلی ضربه زد. از یک طرف در این تعطیلات می‌توانستیم فرصت بازسازی داشته باشیم اما نتوانستیم بازیکنان خوبی جذب کنیم. ما باید بهتر و بهتر شویم.

درخشان در مورد انتقادش از کی‌روش گفت: هر کسی حق دارد نظر شخصی‌اش را بگوید. من در مورد کی‌روش نظر آنچنانی بیان نکردم. فقط گفتم چرا تیم ملی به عراق باخت. به عنوان یک ملی‌پوش سابق این حق را دارم که از یک خارجی بپرسم چرا تیم ملی به عراق باخت. این حق طبیعی ماست. من به غیر از این سؤال چیز دیگری به کی‌روش نگفتم و توهین و بی‌احترامی هم نکردم. به عنوان یک آدم فوتبالی گفتم چرا شکست خوردیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد انتقادش از داور گفت: فکر می‌کنم در صحنه‌ای مهدی طارمی شارژ شد که می‌توانست در موقعیت تک تک قرار گیرد. به نظر من این صحنه می‌توانست پنالتی باشد حتما نمی‌گویم پنالتی بود اما این صحنه برایم جای سؤال داشت.

وی در مورد حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا گفت: کار خیلی سختی در آسیا داریم. با تیم‌هایی باید بازی کنیم که بسیار با امکانات و پرمهره هستند. اعتقاد شخصی من این است که نیروهایی که داریم کیفیت خود را بالا ببرند تا مقابل این تیم‌ها بتوانیم هم بازی خوبی انجام دهیم هم نتیجه بگیریم البته کار بسیار سختی است. ما بر اساس بضاعت‌مان بازیکن گرفتیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد از بین رفتن باشگاه‌های سازنده در فوتبال ایران گفت: من با نظر شما موافقم. مسئله اساسی را عنوان کردید. اینکه انتظار داشته باشیم 4 سال دیگر قهرمان آسیا شویم و به جام جهانی برویم خوب است اما باید ساختار باشگاه‌ها عوض شود و باشگاه‌ها را سازماندهی کنیم. من یادم می‌آید باشگاه‌هایی مثل بانک ملی و راه‌آهن را که بازیکن‌ساز بودند اما اکنون باشگاه‌ها و مدیران آنها بیشتر به تیم‌های بزرگسال توجه دارند و تیم‌های پایه را رها کردند. اگر به این کار بها ندهیم سال به سال وضعیت بدتر می‌شود و 4 سال بعد شرایط‌مان بدتر خواهد شد و بهتر نمی‌شویم. اگر به عراق می‌بازیم به خاطر همین بحث‌های ساختار سازی است.

 

-------------------------------------

 
گل‌محمدی: این ۳ امتیاز به ما کمک زیادی کرد/ صحبت درخشان محترم اما شاید ما خوب آنالیز نشدیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت:پیروزی ارشمندی برای ما بود. با توجه به شرایط دو تیم در جدول این 3 امتیاز به ما کمک زیادی کرد.

به گزارش فارس،‌یحیی گل‌محمدی بعد از پیروزی یک بر صفر تیمش در دیدار هفته هجدهم لیگ برتر مقابل پرسپولیس، گفت: پیروزی ارشمندی برای ما بود. با توجه به شرایط دو تیم در جدول این 3 امتیاز به ما کمک زیادی کرد. نیمه اول برای ما خیلی خوب بود و موقعیت‌های زیادی کسب کردیم که به گل تبدیل نکردیم در شروع نیمه دوم به حریف فضای بیشتری دادیم که آنها به دو موقعیت خوب رسیدند سپس بچه ها به خودشان آمدند و از فضای پشت دفاع حریف استفاده کردیم. تعویض‌های خوبی انجام دادیم بچه ها خوب عمل کردند و نتیجه را تغییر دادند. از عملکرد بازیکنان راضی هستم و این برد را به همه هواداران تقدیم می‌کنم. بازیکنان ما لیاقت این برد را داشتند. از مدیران هم تشکر که در این 2 ماه تدارک خوبی دیدیم که به آمادگی برسیم.

یحیی گل محمدی در مورد پیروزی مقابل پرسپولیس خاطرنشان کرد: همیشه به دنبال این هستم که تیمم پیشرفت کند و هیچ وقت به طور کامل از عملکردمان راضی نیستیم. همیشه دوست دارم بهتر شویم. قبلا هم گفتم قبل از تعطیلات وضعیت ما با وجود فشرده بودن لیگ بهتر بود. هر تیمی که به تعطیلات می‌رود کارش سخت می‌شود. ما برای بهتر شدن نیاز به برگزاری بازی داریم و هرچه جریان مسابقات ادامه پیدا کند بهتر می‌شویم.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که اگر موقعیت‌های پرسپولیس از دست نمی‌رفت جو کنفرانس مطبوعاتی طور دیگری بود تصریح کرد: در ابتدای صحبت‌هایم گفتم در شروع نیمه دوم به حریف اجازه ارسال دادیم و آنها دو بار به موقعیت گل رسیدند. به بازیکنانمان گفته بودیم در زمان ارسال باید فضا و یار را پوشش دهند اما این اتفاق نیفتاد. صد در صد باید جلوی دادن موقعیت‌ به حریف را بگیریم.

وی در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد: میانگین قدی ما نسبت به حریف کوتاه‌تر است در این شرایط هم باید منطقه‌ای و هم به صورت یارگیری مستقیم عمل می‌کردیم. 4 بازیکن را مسئول دفاع منطقه‌ای کردیم. مقابل تیمی مثل پرسپولیس که بازیکنان قد بلند دارد کار سخت است و نباید به آنها ضربه ایستگاهی بزنیم.

گل محمدی در مورد اینکه حمید درخشان اعلام کرده ذوب‌آهن فقط یک موقعیت گلزنی داشت گفت: شاید ما خوب آنالیز نشدیم. صحبت‌های درخشان برایم قابل احترام است اما در طول نیمه اول بازی سراسر هجومی به نمایش گذاشتیم و سه، چهار موقعیت گلزنی داشتیم. در یک صحنه ضربه مرتضی تبریزی به بیرون رفت و یک توپ ارسالی ما به دست بازیکن پرسپولیس خورد که فکر می‌کنم به خاطر تغییر مسیر توپ آن صحنه خطا بود. حالا باید در این مورد کارشناسان صحبت کنند که آیا خطا بوده یا نه.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در رابطه با اینکه عملکرد بازیکنان جوان این تیم روند یکسانی ندارد اظهار داشت: فکر می‌کنم این مسئله به خاطر نداشتن تجربه کافی این بازیکنان است. جوان‌ها نیاز به بازی مستمر دارند تا بتوانند شرایط بهتری پیدا کنند. ما جوانان خوبی داریم که اگر وضعیتمان در جدول بهتر شود می‌توانیم از آنها بیشتر استفاده کنیم تا به کیفیت بالاتری برسند.

اخبار ورزشی - فارس

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه