صفحات وب، تنها چيزي نيستند که در وب وجود دارند. بلکه مي‌توانيد همه نوع فايلي را در آنجا پيدا کنيد: فايل‌هاي متني، فايل‌هاي گرافيکي، فايل برنامه، فايل چند رسانه‌اي و غيره

صفحات وب، تنها چیزی نیستند که در وب وجود دارند. بلکه می‌توانید همه نوع فایلی را در آنجا پیدا کنید: فایل‌های متنی، فایل‌های گرافیکی، فایل برنامه، فایل چند رسانه‌ای و غیره. بعد از اینکه فایلی که می‌خواهید یک برنامه آزمایشی(برنامه Shareware برنامه‌ای است که به مدت چند روز و بصورت آزمایشی در اختیار شما قرار می‌گیرد و بعد از این مدت، دیگر کار نمی‌کند ـ مترجم) یا تصویری برای گروه خبری) را پیدا کردید، مرحله بعدی، انتقال یک کپی از این فایل از سایت اینترنت به کامپیوتر خودتان است به این کار، download کردن گفته می‌شود. قبل از download کردن، مطمئن شوید که در درایو سخت خود حافظه کافی دارید و می‌توانید برای این کار وقت صرف کنید.

چگونه فایلها را از اینترنت و وب دانلود کنیم.


(اگر از مودم استفاده می‌کنید، فایل‌‌های بزرگ یعنی MB 5 به بالا می‌توانند ساعت‌ها طول بکشند تا download شوند). البته، اگر از کابل، DSL یا اتصال T1 شرکت خود استفاده می‌کنید، زمان download کوتاهنر خواهد شد ولی هنوز
آنقدر طولانی می‌باشد که مدتی کامپیوتر شما را مشغول کند.

پیدا کردن یک فایل

وقتی که به فایلی که می‌خواهید download کنید برخورد می‌کنید، آن سایت را مرور کنید تا بتوانید لینک download آن را پیدا کنید. به عنوان مثال در این بخش ما با مراجعه به وب سایت www.verypdf.com برنامه ای برای حذف رمز عبور فایلهایی با قالب PDF را دانلود می کنیم.

download را شروع کنید

چگونه فایلها را از اينترنت دانلود کنیم. - تصویر 1

روی لینک free download now کلیک کنید تا download شروع شود. اگر باید برای این فایل، پول پرداخت کنید دستورالعمل آن صفحه را دنبال کنید.

فایل را روی دیسک سخت خود ذخیره کنید

چگونه فایلها را از اينترنت دانلود کنیم. - تصویر 2

پس از اتمام مراحل کار و تکمیل و تایید فرمهای مربوطه ، در کادر محاوره‌ای File Download ، گزینه Save this program to disk را انتخاب کنید و روی Ok کلیک کنید.

محل ذخیره سازی را تعیین کنید

چگونه فایلها را از اينترنت دانلود کنیم. - تصویر 3

وقتی که download شروع می‌شود، کادر محاوره‌ای Save As ظاهر می‌شود. به پوشه‌ای که می‌خواهید فایل را در آن ذخیره کنید بروید و روی Save کلیک کنید.

منتظر download شوید

چگونه فایلها را از اينترنت دانلود کنیم. - تصویر 4

وقتی که download شروع می‌شود یک کادر محاوره‌ای باز می‌شود که در مورد اندازه فایل، زمان باقیمانده برای download و غیره اطلاعات می‌دهد. (زمان download معمولاً دست بالا گرفته می‌شود.). اگر فکر می‌کنید که نمی‌توانید 6 ساعت منتظر شوید تا download کامل شود، روی Cancel کلیک کنید تا download متوقف شود و بعداً دوباره سعی کنید.

download تکمیل شد

چگونه فایلها را از اينترنت دانلود کنیم. - تصویر 5

وقتی که download به پایان رسید، روی Close کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای بسته شود. گزینه‌های دیگری هم وجود دارند. Open (که معمولاً نصب فایل را انجام می‌دهد) یا Open Folder (که محتویات پوشه‌ای که فایل در آن download
شده است را نمایش می‌دهد).

* توجه *

استفاده از فایل‌های فشرده (زیپ شده)

برخی از فایل‌های بزرگی که از اینترنت download می‌کنید بصورت یک فایل zip فشرده شده‌اند. یعنی طوری فشرده شده‌اند که فضای کمتری را اشغال می‌کنند.


وقتی که چنین فایلی را download می‌کنید، باید آن را باز کنید تا به اندازه واقعی درآید. برخی از فایل‌های فشرده خودشان را باز می‌کنند مانند RAR یا WinRAR ولی برخی دیگر برای باز شدن به برنامه خاصی مانند WinZip نیاز دارند.

ذخیره کردن تصاویر گرافیکی وب

شما می‌توانید هر چیزی را که در یک صفحه وب می‌بینید روی درایو سخت خود ذخیره کنید ولی قبل از اینکه از این آیتم‌ها در سندهای وب خود استفاده کنید اطمینان حاصل کنید که مجوزهای مناسب را دارید، برای ذخیره کردن یک تصویر گرافیکی یا تصویر متحرک روی یک صفحه وب، روی آن کلیک راست کنید و Save Picture As را انتخاب کنید. یک پوشه برای ذخیره سازی انتخاب کنید و روی Ok کلیک کنیدنظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه