کتاب «ایران در گذر روزگاران» در نمایشگاه کتاب 93 عرضه می‌شود


کتاب «ایران در گذر روزگاران» در نمایشگاه کتاب 93 عرضه می‌شود - تصویر 1

کتاب «ایران در گذر روزگاران» شامل گفتگو با ماشاالله آجودانی، داریوش آشوری، عبدالمجید ارفعی، مرتضی ثاقب‌فر، جلال خالقی‌ مطلق، علی میرفطروس و عباس میلانی، برای نخستین بار از سوی نشر شورآفرین در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران پخش می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «ایران در گذر روزگاران» با تاریخ باستان ایران آغاز می‌شود، با شاهنامه، تاریخ میانه را پشت سر می‌نهد و با بررسی مشروطه و عصر رضاشاهی و در فرجام، ملی‌شدن صنعت نفت، گام به دوران معاصر می‌گذارد.

 

 

مسعود لقمان که مصاحبه با این چهره‌ها را انجام داده، درباره کتابش می‌گوید: «ایران در گذر روزگاران، داستان جستجوی من، برای فهم بهتر تاریخ و فرهنگ سرزمینی است که در آن بالیده‌ام و هستی خویش را وامدار آن هستم. در این جستجو، کوشیده‌ام با پرسش از فرزانگانی که در حیطه موضوع‌های طرح‌شده، سرآمد زمانه خویش‌اند، به بینشی ژرف‌تر برای فهم بهتر تاریخ ایران دست یابم و دیگران را نیز در این معنا سهیم کنم. تلاش شده است تا پرسش‌ها، نه به قصد چالش و به رخ کشیدن دانش، بلکه برای فهم بهتر و کسب بینشی ژرف‌تر، پرسیده شود و پاسخ‌ها نیز پرسش‌مدار باشد چرا که بر این باورم، بیش از آنکه نیاز به پاسخ داشته باشیم، نیازمند پرسش‌های درست هستیم.»

 

وی افزود: کتاب «ایران در گذر روزگاران» از پنج سال پیش، یعنی از سال 1388 آماده بوده که خوشبختانه با دور تازه در اداره کتاب، امکان چاپ و پخش آن فراهم شده است.

«ایران در گذر روزگاران» را نشر شورآفرین در 292 صفحه وزیری و به بهای 19 هزار تومان به دوستداران تاریخ و فرهنگ ایران‌ عرضه می‌کند.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه