تاریخ انتشار : دوشنبه, 17 خرداد 1395 22:08. عده‌ای منتقد نادان دروغ می‌گویند و صحبت‌ها را تحریف می‌کنند. سرمربی تیم فوتبال کشورمان گفت: واقعیت امر این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و در حال حاضر اگر بخواهد کشتی را به سطح آب بیاوریم کار دشواری داریم. به گزارش فارس، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با رادیو ورزش در خصوص برنامه‌های آماده سازی تیم ملی گفت: ما در تیم ملی برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم اما در حال حاضر دغدغه ما برنامه ...

کی‌روش: کشتی تیم‌ملی غرق شده و کار دشواری برای بازگشت داریم/کفاشیان به حرف‌هایم گوش نکرد

تاریخ انتشار : دوشنبه, 17 خرداد 1395 22:08


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

عده‌ای منتقد نادان دروغ می‌گویند و صحبت‌ها را تحریف می‌کنند
کی‌روش: کشتی تیم‌ملی غرق شده و کار دشواری برای بازگشت داریم/کفاشیان به حرف‌هایم گوش نکرد

سرمربی تیم فوتبال کشورمان گفت: واقعیت امر این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و در حال حاضر اگر بخواهد کشتی را به سطح آب بیاوریم کار دشوا��ی داریم.

به گزارش فارس، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با رادیو ورزش در خصوص برنامه‌های آماده سازی تیم ملی گفت: ما در تیم ملی برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم اما در حال حاضر دغدغه ما برنامه کوتاه مدت است.

وی ادامه داد: واقعیت امر این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و در حال حاضر اگر بخواهد کشتی را به سطح آب بیاوریم کار دشواری داریم. البته امیدوارم با حضور مهدی تاج و اعضای جدید هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال این کار انجام شود.

کی‌روش تصریح کرد: شرایط به گونه‌ای است که ما در حال از دست دادن زمان هستیم و مطمئنا باید تصمیمات لازم در این باره اتخاذ شود تا آماده‌سازی تیم ملی تا قبل از بازی با قطر در مقدماتی جام جهانی انجام شود.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که آیا سورپرایز حضور بازیکنان جوان در تیم ملی باز هم ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت: در حال حاضر تلاش ما این است که تجربه را به بازیکنان بدهیم تا رشد کنند. در فوتبال معجزه‌ای وجود ندارد و اگر این طور تصور کنید که باید ترکیب را عوض کنیم اشتباه می‌کنید. قدم جادویی در فوتبال وجود ندارد. هدف ما انتخاب بازیکنان باکیفیت است تا به آنها فرصت کسب تجربه بدهیم.

وی عنوان کرد: در برهه‌ای قرار داریم که باید دستاوردهای خود را ارائه دهیم و فرصت نداریم چیزی را خلق کنیم. این یک مثال است. شاید کسانی باشند که زمین را سوراخ کنند و نفت بیرون بیاید. این یک معجزه است اما فوتبال اینطور نیست. برنامه‌ریزی و نظم و انضباط بالایی می‌خواهد. اینها عواملی هستند که بازنده را از برنده متمایز می‌کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص اینکه او گفته بود در جام جهانی 2018 تیم ایران می‌تواند از مرحله مقدماتی جام جهانی به دور دوم صعود کند، اظهار داشت: باید بگویم من این حرف را یکسال و نیم پیش مطرح کردم و الان برای انجام چنین کاری دیر شده است. متاسفانه در دوره ریاست کفاشیان او به حرف‌های من گوش نکرد و الان برای این مسئله دیر شده است. ما یکسال و نیم زمان را برای کارهای ساختاری و بهبود تجهیزات از دست دادیم و در حال حاضر تنها ایده ما این است که در هر بازی برنده بیرون بیاییم و به فکر بازی بعد باشیم.

کی‌روش در خصوص اینکه تیم ملی خیلی هجومی بازی نمی‌کند و آیا شاهد تغییر سبک در بازی ملی‌پوشان خواهیم بود یا خیر، افزود: فوتبال یک بازی آزادانه است و هر کسی می‌تواند نظرش را بیان کند. وقتی شما بازیکنانی مثل ژاوی، مسی و اینیستا را دارید قطعا نوع فوتبالی که ارائه می‌دهید متفاوت خواهد بود. وقتی در تیم شما رونالدو و بیل بازی می‌کنند قطعا باید فوتبال متفاوتی با سایر تیم‌ها نشان دهید. البته برخی اوقات یکسری منتقدان حرف‌هایی می‌زنند که جای بحث ندارد چرا که آنها یک بازی فوتبال را هم نمی‌بینند و تفاوت توپ را با خیلی از مسائل تشخیص نمی‌دهند. این صحبت‌ها برای من مهم نیست.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که اشتباهات بازیکنان ما در ضربات آخر زیاد است و آیا این موضوع به کمبود تجربه یا بازی بین‌المللی بازمی‌گردد یا خیر، گفت: ضربات آخر موضوعی است که باید روی آن کار کنیم و می‌توانیم پیشرفت کنیم اما وقتی تا این اندازه فرصت گلزنی خلق می‌کنیم و 3 گل می‌زنید باید از نتیجه خوشحال باشید.

وی در مورد این که رسانه‌های ورزشی چه نقشی می‌توانند در موفقیت یک تیم ایفا کنند‌، گفت:‌ مطمئنا نقش بسزایی دارند و آن هم به این دلیل است که نمی‌توان فراموش کنیم که پل بین ما و رسانه‌ها هستند. هواداران برای ما بسیار مهم هستند و ما برای آنها بازی می‌کنیم. رسانه‌ها می‌توانند حقایق را بازگو کنند و بگویند فوتبالیست‌های ما در چه شرایط سختی تمرین می‌کنند. بازیکنان ما در مواقعی بدترین شرایط را از لحاظ امکانات داشتند اما باز هم سخت کار کردند. کمک آنها این است که حقایق را بازگو کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: وقتی عده‌ای منتقد انگشت‌شمار که دروغ می‌گویند و صحبت‌ها را تحریف می‌کنند، نقش رسانه این است که شفاف‌سازی کنند. یک منتقد نادان می‌گوید که تیم ملی فرصت رویارویی با ایتالیا و یونان را از دست داده و با آنها بازی نکرده است، این‌ها صحبت‌های نادرستی است. نقش اصلی رسانه این است که انتقادهای مثبت و سازنده را بگوید که این موضوع به ما هم کمک می‌کند. طبیعتا وقتی ما در زمین بازی می‌کنیم نقاط ضعفی داریم. اگر رسانه‌ها آن را بگویند قطعا به ما کمک خواهد کرد.

وی در پایان عنوان کرد: فردا بازی متفاوتی را مقابل قرقیزستان ارائه خواهیم داد و بازیکنان جوان این فرصت را دارند که بازی خوبی را به نمایش بگذارند و تجربه کنند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه