کی روشِ سخت‌گیر در میانه آشفتگی فدراسیون/ مربی آمریکایی ایران: در تهران همه با احترام با من برخورد کردند

کی روشِ سخت‌گیر در میانه آشفتگی فدراسیون/ مربی آمریکایی ایران: در تهران همه با احترام با من برخورد کردند


 اخبار ورزشی - گزارش رسانه گاردین و تایم درباره سرمربی پرتغالی و مربی آمریکایی تیم ملی فوتبال ایران
کی روشِ سخت‌گیر در میانه آشفتگی فدراسیون/ مربی آمریکایی ایران: در تهران همه با احترام با من برخورد کردند

نظم او و رساندن تیم ملی ایران به جام جهانی برای کشوری که دیوانه فوتبال است در زمانه ای که تهران با تحریم های بین المللی دست و پنجه نرم می کند از کی روش یک قهرمان در میان طرفداران فوتبال در ایران ساخته است.

  در آستانه بازی تیم ملی کشورمان برابر نیجریه در چارچوب رقابت های جام جهانی برزیل، برخی رسانه های خارجی نیم نگاهی به سرمربی پرتغالی و مربی آمریکایی تیم فوتبال ایران انداخته اند.

به گزارش پیام نو، گاردین در همین زمینه نوشته است: سرمربی تیم ملی ایران در میان هرج و مرج موجود در ساختار تیم در جام جهانی، سعی در حفظ نظم دارد. “کارلوس کی روش” مربی سابق تیم منچستریونایتد با مسئولیت سنگین در برآوردن تقاضاهای غیرمنتظره تیم ملی ایران روبروست.

این روزنامه انگلیسی به رویکرد سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران پرداخته و می نویسد: “کارلوس کی روش” مربی سابق منچستریونایتد و رئال مادرید در ساخت تیم برای بازی های برزیل با جوی دفاعی و شدت و غضب در طول ۱۲ ماه گذشته روبرو بود. کی روش مسائل مختلفی را تحمل کرده تا مسئولیت خود را در قبال تیم ملی انجام دهد. او با حفظ سطح توقعات، سعی در آماده سازی تیم ایران برای جام جهانی کرده است. قدرتی که کی روش هم اکنون دارد هرگز در زمان دستیاری الکس فرگوسن در منچستر یونایتد نداشت. نظم او و رساندن تیم ملی ایران به جام جهانی برای کشوری که دیوانه فوتبال است در زمانه ای که تهران با تحریم های بین المللی دست و پنجه نرم می کند از کی روش یک قهرمان در میان طرفداران فوتبال در ایران ساخته است.

به نوشته گاردین، افزایش امید، موقعیت تیم ایران در گروهی که شامل نیجریه، آرژانتین و بوسنی هرزگوین می شود را بیشتر کرده است. کی روش تیمش را به خوبی سازمان داده و آموزش های لازم را نیز ارائه کرده است ولی خارج از حباب نظم یافته کی روش، تنها آشفتگی مشاهده می شود. تیم ایران تنها ۵ بازی آمادگی در دوازده ماه گذشته داشته است. نحوه آماده سازی تیم از سوی فدراسیون فوتبال ایران و جذب تیم های بین المللی برای بازی مقابل ایران با توجه به تحریم های آمریکا و اروپا، آشفتگی را برای کی روش به ارمغان آورده است. فدراسیون فوتبال ایران از جذب ۱۸۰ هزار پوند کمک از اسپانسرها سخن رانده ولی کیفیت برنامه های آماده سازی تیم ضعیف بوده است.

این روزنامه انگلیسی در ادامه می نویسد: این ضعف در یکی از زمان های حساس، به مسئله ای گیج کننده برای کشوری که نا امیدانه به دنبال پیروزی در جام جهانی است اما در عین حال مردمش با شور و شوق پشت تیم ملی کشورشان هستند و شادی و پایکوبی بسیاری در زمان پیروزی بر کره جنوبی مشاهده شد، تبدیل شده است. این چهارمین حضور ایران در جام جهانی است. شانس رسیدن ایران به دور دوم در جام جهانی کم است.

اخبار,اخبار ورزشی,دن گاسپر


از سوی دیگر سایت مجله تایم نیز در گزارشی درباره “دن گاسپر” مربی دروازه بان تیم ملی ایران نوشت: او از ایالات کنتیکت آمریکا به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شده است و درباره بازی های جام جهانی بیشتر نگران بازی است تا بحث های ژئوپولیتیکی ورزش. این احتمال که تیم ایران با آمریکا در جام جهانی روبرو شود دور از ذهن است.

این مربی آمریکایی به تایم درباره موقعیتش در تیم ملی ایران گفته است: «هرگز احساس نکردم که آمریکایی بودنم تاثیرگذار باشد. برایم جالب است که همه بسیار با احترام برخورد کردند».

به نوشته تایم با وجودی که دوستان و خانواده گاسپر به او پیشنهاد دادند که کار در ایران را نپذیرد ولی او می گوید «از نظر حرفه ای این یک فرصت همکاری در مکانی متفاوت در جهان بود. من همیشه از دید فرهنگی به فوتبال می نگرم». ولی مسائل سیاسی مرتبط با ایران برای گاسپر مطرح نیست و مربی ها در جام جهانی تنها به بازی فکر می کنند.

اخبار ورزشی - پیام نو

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه