گفته های جاسم کرار درباره مصاحبه تندش

گفته های جاسم کرار درباره مصاحبه تندشاخبار,اخبارورزشی,جاسم کرار

هافبک عراقی استقلال گفت: «هرگز تمایل نداشتم مجموعه تصمیم‌گیرنده در حوزه فوتبال ایران را با این شیوه زیر سئوال ببرم یا به ایران و ایرانی خدای ناکرده بی‌احترامی کنم.»

 جاسم کرار پس از یک مصاحبه تند در خصوص اتفاقاتی که بعد از دیدار با سایپا رخ داد، پیرامون حرف‌هایش توضیحاتی داد که در ذیل این مصاحبه را می‌خوانید:


* ظاهرا مصاحبه اخیر شما با یکی از سایت‌ها واکنش بسیاری از اهالی فوتبال را در پی داشته؟
- اتفاقا به مورد خوبی اشاره کردید. من هنوز به زبان فارسی مسلط نیستم و اگر دیدید در برنامه 90 چند وقت پیش هم با مترجم رفتم چون نمی‌خواستم در این باره مشکلی پیش بیاید. این بار هم وقتی در عراق بودم خبرنگاری با من تماس گرفت و در خصوص تشدید محرومیتم از من توضیح خواست. من هم به مترجم دسترسی نداشتم که با کمک یک فرد آشنا به زبان فارسی حرف‌هایم را با رسانه‌های ایران در میان بگذارم.

* قضیه‌ای که ناراحتی خیلی‌ها را در پی داشته استفاده از لغت "مسخره" در پاسخ به یکی از سئوالات است؟
- راستش من حتی دقیقا به خاطر نمی‌آورم که از این لغت استفاده کرده‌ام یا نه اما اگر هم استفاده کرده باشم منظورم معنی عربی این لغت است که به صورت مصطلح بین همزبان‌های من مرسوم و به معنی بی‌نظم و بی‌قاعده است! وقتی من با استقلال قرارداد بستم و باشگاه به دلیل مشکلات مالی نمی‌تواند به تعهداتی که نسبت به من داده عمل کند طبیعی است که از این وضع گلایه داشته باشم از طرف دیگر مسئولان کمیته انضباطی در یک اقدام عجیب در پاسخ به درخواست تجدیدنظر باشگاه محرومیتم را تشدید کردند که این امر با قاعده و اصول فوتبال در دنیا چندان همخوانی ندارد.

 

من هم به دلیل همین بی‌نظمی و بی قاعده بودن امور بود که گلایه داشتم و هرگز تمایل نداشتم مجموعه تصمیم‌گیرنده در حوزه فوتبال ایران را با این شیوه زیر سئوال ببرم یا به ایران و ایرانی خدای ناکرده بی‌احترامی کنم. متأسفم اگر از حرف‌های من این گونه برداشت شد و دوستان و مسئولانی که نقطه نظراتشان برایم مهم است از حرف‌های من ناراحتی به دل گرفتند.

* به هر حال اتفاقی است که رخ داده، از این به بعد چه تصمیمی دارید؟
- من ظرف امروز و فردا به ایران برمی‌گردم و مایلم به عنوان مهمان مجددا در برنامه 90 شرکت کنم و این بار با کمک مترجم این توضیحات را از طریق تلویزیون هم ارائه دهم تا سوءتفاهمات برطرف شود...

* اما شاید تا آن زمان کمیته انضباطی دوباره رأی صادر کند؟
- از طریق مصاحبه شما از مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی می‌خواهم در مورد مصاحبه من یکی، ‌دو روز صبر کنند و پس از شنیدن توضیحات تکمیلی من تصمیم‌گیری کنند تا در حق من اجحاف نشود. من هم مسلمان هستم که اعتقاد دارم نباید به هیچ کس توهین کرد چه برسد به اینکه طرف مقابل هم برادر مسلمان من باشد که در چنین شرایطی حتما برای وی احترام ویژه‌ای قائل هستم.

* فکر می‌کنید با این توضیحات مشکل حل شود و کمیته انضباطی مصاحبه شما را ندید بگیرد؟
- باور کنید این مصاحبه را انجام ندادم که جلوی حکم دوباره کمیته انضباطی را بگیرم و خودم را تبرئه کنم. دوران فوتبال یک فوتبالیست زودگذر است و به سرعت تمام می‌شود. من از اینکه بعضی‌ها به خاطر حرف‌های من دچار سوءتفاهم شده‌اند و از صحبت‌هایم برداشت مطابق نیت من نداشتند ناراحتم و اگر این توضیحات را دادم می‌خواهم کسی از من گلایه نداشته باشد و بعدا جاسم کرار را به اسم یک بازیکن بداخلاق نشناسند. این دوران که با سرعت برق و باد می‌گذرد و به پایان می‌رسد ولی من دوست دارم رابطه‌ام با اهالی فوتبال ایران همچنان تداوم داشته باشد و همه از من به نیکی یاد کنند.

* حرف آخر؟
- به‌زودی در ایران مفصل صحبت می‌کنیم و امیدوارم مشکلات اخیر حل شود تا بتوانم با آرامش به فوتبالم در استقلال و ایران ادامه دهم.

 اخبار ورزشی  -  روزنامه نود

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه